Aston Martin i Red Bull | Powstanie nowy hipersamochód

Określenie "supersamochód" zaczyna się dewaluować, gdy do gry wchodzą dużo mocniejsze maszyny. Aston Martin i Red Bull pracują nad ekstremalnym modelem o nazwie AM-RB 001, który ma wprowadzić nowy ład w segmencie

Aston Martin DB11 | Nowy rozdział

Miesiąc temu podczas Grand Prix w Monako odbyło się zamknięte spotkanie w bardzo ekskluzywnym gronie, gdzie zaprezentowano projekt nowego hipersamochodu nad którym pracują specjaliści z obu firm. Na razie zaprezentowano potencjalnym klientom projekty wykonane z plastiku i gliny, ale producent twierdzi, że projekt  ukończono w 70-80 procentach. W pełni funkcjonalna wersja będzie musiała przejść wszystkie niezbędne testy homologacyjne.

Twórcy zapowiadają, że nowy model  będzie ekstremalny pod wieloma względami. Auto powstanie w liczbie 99 egzemplarzy i będzie dostępne tylko na wybranych rynkach ze względu na przepisy.

Detale techniczne są jeszcze tajemnicą, ale szef marki Aston Martin zdradził, że nowy model będzie wyposażony w silnik montowany centralnie. Inne źródło donosi, że nacisk postawiono na masę oraz wydajność, co może wykluczać zastosowanie hybrydowego układu napędowego. Auto ma być cięższe od wyścigowego LMP1, ale nie będzie ważyć więcej niż 900 kg.

Wiadomo tylko, że szacowana cena jednego egzemplarza modelu AM-RB 001 wyniesie pomiędzy 2-3 mln funtów. Oficjalna premiera modelu nastąpi nie prędzej jak w połowie 2018 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Ekstremalny drift | 1000-konna Toyota i śmigłowiec

INNE LINKI

Nowy pojazd Red Bulla | Impreza w każdych warunkach

Aston Martin RapidE | Elektryczny Aston Martin

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.