Skoda Kodiaq | Właśnie poznaliśmy wygląda SUV-a Czechów

Zaczęło się... Skoda pokazała właśnie pierwsze oficjalne szkice Skody Kodiaq. Czesi będą podgrzewać atmosferę aż do premiery w Paryżu

Downsizing dopadł Skodę Octavię

Skoda opublikowała właśnie pierwsze oficjalne szkice swojego dużego SUV-a.

Już parę razy pojawiały się informacje, że produkcyjny SUV będzie bardzo bliski temu, co zobaczyliśmy w Genewie. Potwierdzają to szkice i zdjęcia szpiegowskie prototypu ( kliknij TUTAJ ). Skoda zrezygnowała z bardzo wąskich LED-owych świateł VisionS i zastąpiła je większymi reflektorami (kwestia przepisów i bezpieczeństwa), a także trochę zmodyfikowała zderzak konceptu. Jednak reszta - ogólny kształt auta, grill, sylwetka, dynamiczne linie i przetłoczenia - wydaje się pozostawiona bez zmian.

Tył również bardzo przypomina Vision S. W koncepcie furorę robiła długa czerwona listwa LED na zderzaku. Wygląda na to, że listwa została podzielona. Kodiaq nie będzie też miał dwóch wielkich rur wydechowych konceptu - w dobie dbania o środowisko mogłoby zostać to źle odebrane.

Na pierwsze szczegóły techniczne musimy poczekać do Salonu Samochodowego w Paryżu, który startuje już pierwszego października. Całkiem prawdopodobne, że Skoda zdecyduje się na ciut wcześniejszą prezentację.

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda VisionS | W oczekiwaniu na dużego SUV-a

INNE LINKI

Skoda gotowa na podbój Stanów Zjednoczonych

Skoda Atero Coupe | Rapid na sportowo

Skoda bije rekord spalania podczas Eko Rajdu

Czy Twoim zdaniem Skoda Kodiaq okaże się kolejnym hitem Czechów?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.