"Top Gear" | Andrzej Smolik skomponuje samochodowy utwór

Nowy "Top Gear" rozkręcił się na dobre. BBC postanowiło to uczcić i wraz z Andrzejem Smolikiem przygotuje niesamowity muzyczny projekt

Wideo | Jeremy Clarkson składa pudełko | Show lepsze niż nowy "Top Gear"?

Andrzej Smolik stworzy unikalną kompozycję "muzyczno-motoryzacyjną". Utwór będzie łączył klasyczne instrumenty, cały wachlarz dźwięków elektronicznych oraz - coś dla fanów motoryzacji - ryk silników, klaksony i mrugające kierunkowskazy. Ma to być projekt wyjątkowy w skali światowej. Utwór zostanie skomponowany z okazji premiery nowego "Top Geara".

Co ciekawe, każdy z nas będzie mógł dołożyć swoją cegiełkę do dzieła Smolika. Na stronie BBC można wysłać swoje nagrania , a słynny kompozytor później wykorzysta je podczas tworzenia finalnego utworu.

Jestem wielkim fanem motoryzacji, więc kiedy zaproponowano mi udział w tym nietypowym projekcie z okazji premiery Top Gear w BBC Brit, poczułem, że to zdecydowanie wyzwanie dla mnie. Zabawa i badanie, jak muzyka i samochody mogą współgrać, by w efekcie stworzyć piękną kompozycję z wykorzystaniem dźwięków dostarczonych przez fanów, to ukłon w stronę wszystkich szaleńców, dla których życie bez motoryzacji nie istnieje oraz dla programu, który kochają. - mówi muzyk.

Zobacz wideo

Nowy "Top Gear"

Po rozwodzie z trójką prowadzących (Clarksonem, Hammondem i Mayem) "Top Gear" czekały rewolucyjne zmiany. Nową gwiazdą programu został Chris Evans. Po wielu spekulacjach i plotkach okazało się, że BBC stawia na zupełnie nową formułę programu. Zamiast trójki prowadzących będzie ich aż siedmiu. Do Evansa i Stiga dołączyła "Królowa Nurburgringu" Sabine Schmitz, Matt LeBlanc, aktor który zasłynął rolą Joey'a w serialu "Przyjaciele", dziennikarze motoryzacyjni Chris Harris i Rory Reid oraz spec od Formuły 1 Eddie Jordan (to jego zespół zatrudnił kiedyś młodego i perspektywicznego kierowcę, Michaela Schumachera).

Nowy program można oglądać na kanale BBC Brit.

ZOBACZ TAKŻE:

Tesla Model S | Jeszcze nowocześniejszy samochód przyszłości

INNE LINKI

Gwiazda "Top Gear " zarabia za dużo

To już koniec programu "Fifth Gear "

Aston Martin DB11 | Nowy rozdział

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.