Cadillac CT6 | Szach mat, niemiecka klaso premium

Cadillac CT6 to nowa limuzyna General Motors. Auto zewsząd zbiera pozytywne recenzje i ma jeden bardzo duży atut - niską cenę. Niemiecka i japońska konkurencja ma się czego obawiać

Cadillac: "Nie robimy konkurenta dla CLA". Jeszcze nie...

Do opisu Cadillaca CT6, swojej nowej limuzyny, GM używa słów "nowoczesny", "monumentalny" i "elegancki". W oczy rzuca się bardzo duży grill oraz LED-owe światła z listwami biegnącymi w dół zderzaka. Amerykanie zapewniają, że wnętrze nie będzie niczym odstawać od niemieckiej i japońskiej konkurencji. Kabina jest bardzo elegancka, a do jej wykończenia wykorzystano skórę, aluminium, drewno i włókno węglowe. Nie zabrakło oczywiście dużego ekranu dotykowego, nowoczesnego systemu multimedialnego i systemu audio BOSE Panaray z aż 34 głośnikami.

Cadillac mierzy niecałe 5,2 metra długości, ponad 1,85 metra szerokości i 3,1 metra rozstawu osi. Takie wymiary czynią go pełnoprawną limuzyną. Na rynku CT6 będzie musiał zmierzyć się z Mercedesem klasy S, Audi A8, czy BMW serii 7.

Co pod maską? Trzy silniki, wszystkie trzy benzynowe. Rolę podstawowego pełni dwulitrowa jednostka o mocy 269 KM. Półkę wyżej znajdziemy wolnossące 3.6 V6 (340 KM) oraz trzylitrową V-szóstkę, której zafundowano podwójne doładowanie (400 KM i 542 Nm).

Limuzyna Cadillaca ma jedną wielką zaletę - jest tańsza od wszystkich swoich konkurentów. Przykładowo w porównaniu z Mercedesem klasy S różnica to około 40 tysięcy dolarów, z BMW serii 7 i Audi A8L około 25 tysięcy dolarów. Oczywiście CT6 nie oferuje takiego luksusu, mocy i prestiżu jak niemiecka Wielka Trójka, ale też nie ma się czego wstydzić. A wszystkie swoje braki z pewnością nadrobi ceną.

W naszej GALERII znajdziecie nowe zdjęcia amerykańskiej limuzyny w wysokiej rozdzielczości, a poniżej prezentujemy CT6 na filmach.

Zobacz wideo
Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Lincoln Navigator Concept | Skrzydła mewy

INNE LINKI

Cadillac CT6 | Limuzyna wchodzi do produkcji, poznaliśmy ceny

Cadillac XT5 | Nowy amerykański crossover

Sprzedaż Volkswagenów w USA skurczyła się o jedną czwartą

Omijaj je szerokim łukiem | Najgorsze silniki Diesla

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.