BMW 2 Gran Coupe | Dodatkowe drzwi

W gamie modelowej BMW można się już pogubić. Bawarski producent zamierza wprowadzić dla Serii 2 kolejny wariant, który będzie wyposażony w dodatkową parę drzwi. Auto otrzyma nazwę Gran Coupe

BMW serii 3 GTBMW serii 3 GT fot. BMW BMW serii 3 GT doczekało się liftingu

Na szczęście auto nie będzie miało nic wspólnego z modelem 2 Gran Tourer, czyli minivanem napędzanym na przednią oś. W tym przypadku chodzi o dołożenie najmniejszemu coupe kolejnej par drzwi.

Model 2 Gran Coupe będzie mniejszym odpowiednikiem Serii 4 oraz 6 Gran Coupe. Dzięki takiemu zabiegowi mały sedan o bardzo dynamicznej linii nadwozia będzie konkurować z takimi modelami jak Mercedes CLA czy Audi A3 sedan. Pierwsza zapowiedź takiego modelu pojawiła się podczas Guangzhou Motor Show w zeszłym roku.

Nowa wersja powinna być nieco dłuższa od standardowego modelu z powodu dodatkowych drzwi. Natomiast tylna klapa bagażnika zostanie zamieniona na klapę unoszoną wraz z szybą jak w liftbacku.

BMW Serii 2 Gran Coupe będzie oferowane z pełną paletą trzy- i czterocylindrowych jednostek benzynowych oraz wysokoprężnych. Klienci będą mogli wybierać pomiędzy wersją z napędem na tył lub wszystkie koła. Niewykluczone, że w cenniku pojawi się wariant hybrydowy.

Kilka dni temu pojawiły się pierwsze plotki o tym, że powstanie model M2 Gran Coupe. Auto będzie miało pod maską ten sam silnik co "zwykłe" M2, czyli sześć cylindrów ułożonych rzędowo o pojemności trzech litrów z turbodoładowaniem. Jednostka o mocy 365 KM jest połączona z sześciobiegową skrzynią ręczną lub opcjonalnie z siedmiostopniowym DCT. W takim wydaniu BMW powalczy z takimi konkurentami jak Mercedes CLA45 AMG oraz Audi RS3 sedan. Jednak podstawową różnicą pomiędzy tymi modelami będzie napęd na tył w BMW w porównaniu z napędem na cztery koła w pozostałych autach.

ZOBACZ TAKŻE:

Wyjątkowe BMW i8 | Iron Man byłby dumny

INNE LINKI

Prototypy | BMW M5 | Czas na odświeżenie

Wideo | BMW M2 i piękna supermodelka

Noga z gazu . W tych miejscach działa Odcinkowy Pomiar Prędkości

Omijaj je szerokim łukiem | Najgorsze samochody używane

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.