Apple zatrudnia specjalistę od nawigacji

Firma Apple zamierzać mocno popracować nad usługą cyfrowej mapy. Gigant z Cupertino zatrudnił właśnie Sinisę Durekovica, który wcześniej przez lata pracował dla firmy Harman i pracował nad systemami nawigacji w BMW, Mercedesie czy Audi

Apple ma problemy finansowe. Recepta? Przejąć Teslę!

Durekovic rozpoczął swoją karierę w branży nawigacyjnej w 1994 roku w Navigon GmbH, która obecnie należy do firmy Garmin. Ostatnie dwie dekady spędził pracując bezpośrednio nad systemami nawigacji satelitarnej, z czego ostatnie dwa w firmie Harman. Kilka miesięcy temu został podkupiony przez giganta z Cupertino. Automotive News donosi, że Durekovic jest właścicielem patentu na system unikania kolizji wykorzystujący dane z cyfrowych map. Niewykluczone, że to było powodem dużego zainteresowania Apple, które pracuje nie tylko nad własnym samochodem, ale także nad poprawą map konkurujących z popularną usługą Google.

Jakiś czas temu Apple otworzyło centrum rozwojowe w Indiach, które skupia się wyłącznie na poprawie funkcjonalności serwisu z mapami. Amerykanie zainwestowali miliard dolarów w firmę Didi Chuxing, która jest chińskim odpowiednikiem Ubera. Ta inwestycja ma także pomóc w rozwinięciu platformy nawigacyjnej.

Apple integruje się coraz mocniej z producentami samochodów. Usługa Apple CarPlay jest dostępna już u 40 producentów samochodów. Dla porównania Android Auto od Google jest wspierane przez zaledwie 18 marek.

ZOBACZ TAKŻE:

Omijaj je szerokim łukiem | Najgorsze samochody używane

INNE LINKI

Mapy HERE | Audi, BMW i Mercedes kupują nawigację od Nokii

Apple zarejestrowało domenę internetową "apple.car"

Uber skasuje nas za czekanie

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.