Tuning | Ken Block bierze się za Transita

W czasie, gdy Ken Block nie nagrywa kolejnych filmików ze swoich szaleństw, znajduje czas na przerabianie różnych samochodów. Tym razem na jego warsztat trafił Transit, stworzony przy pomocy ekipy M-Sport

Ken Block w Focusie RS

Oto pierwszy model Forda sygnowany nazwiskiem Kena Blocka. Ten czarny Transit już na pierwszy rzut oka wygląda dużo bardziej agresywnie w porównaniu z wersją seryjną. Nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących całej operacji tuningowej, ale zmodyfikowany Transit wygląda trochę jak wersja przygotowywana przez specjalistów z Van-Sport, firmy założonej przez ekipę M-Sport, Edward Davies Commercials oraz Carlex Design.

Transit otrzymał nowe zderzaki z przodu i z tyłu, nakładki na progi oraz poszerzone błotniki, w których ukryto 18-calowe koła na felgach OZ. To jednak nie wszystko, ponieważ auto otrzymało prawdopodobnie szereg modyfikacji od Van-Sport, takich jak poczwórna końcówka wydechu wraz z dyfuzorem, a także obniżone i utwardzone zawieszenie Eibach. We wnętrzu zainstalowano sportową kierownicę, białe zegary oraz fotele obszyte skórą nappa. Ani słowa na temat tuningu jednostki napędowej. Jednak znając Kena Blocka, auto na pewno otrzymało kilka dodatków zwiększających moc.

Na pewno Ken Block również dołożył swoje "pięć groszy", dzięki czemu samochód będzie jeszcze bardziej wyjątkowy. Na razie pochwalił się nowym autem na Twitterze, ale z pewnością więcej detali pojawi się już niebawem.

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Profit Lease | Ciekawa propozycja dla firm

INNE LINKI

Ford KA+ | Mocny atak Forda na segment mieszczuchów

Ford GT | Ford sam wybierze klientów

Galeria | Ford Edge nareszcie w Polsce

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.