Tuning | BMW M2 Coupe | Przeszczep silnika z M4

Pewnie wielu z Was zastanawiało się nad przeszczepem silnika z BMW M4 pod maskę BMW M2. Na szczęście niemiecka firma tuningowa postanowiła urzeczywistnić tą fantazję

Alpina B7 xDrive | Po co czekać na M7

Firma Dähler Design & Technik GmbH nie jest wielkim i znanym graczem na rynku tuningowym. Jednak inżynierowie pracujący tam postanowili podjąć wyzwanie i stworzyć ekstremalne BMW M2 Coupe.

Na początek przeprowadzono "swap" silnika. Zamiast seryjnego TwinPower Turbo (N55) o pojemności trzech litrów pod maską pojawił się motor TwinPower Turbo (S55), również o pojemności trzech litrów. Różnica jest taka, że ta jednostka pracuje na co dzień pod maską BMW M4.

Oczywiście nie mogło się obejść bez kilku przeróbek technicznych, które podniosły moc jednostki do 540 KM, a maksymalny moment obrotowy to potężne 730 Nm. Zaowocowało to lepszym przyspieszeniem od 0 do 100 km/h. Auto potrzebuje mniej niż 4 sekundy, natomiast jego prędkość maksymalna to 322 km/h.

Żeby całość doskonale się zgrywała, zainstalowano nowe zawieszenie oraz wydajniejszy układ hamulcowy z ośmioma zaciskami i 15,7-calowymi tarczami. BMW M2 zostało ponadto wyposażone w sportowy układ wydechowy z nierdzewnej stali, a jako opcja są oferowane nawet 21-calowe felgi.

Na specjalne życzenie firma jest w stanie wykonać tuning wnętrza. Niestety, nie ujawniono ile może kosztować taka przeróbka, ale zakładamy że nie będzie tanio.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW i8 | Test | Wzbudza skrajne emocje

INNE LINKI

Programiści stworzą nowe modele BMW ?

Lexus LF-FC dopiero w 2020

BMW M235i na sterydach od Schnitzera

Infiniti Q50 | Nowe 400-konne V6 pod maską

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.