Nowe Porsche Panamera | Mamy pierwsze zdjęcie

Porsche jest już prawie gotowe, żeby zaprezentować światu nową generację Panamery. Właśnie pojawiło się zdjęcie ukazujące wygląd tylnej części nadwozia, która jest inspirowana konceptem Sport Turismo z 2012 roku

Galeria | Parada wyjątkowych Porsche moto.pl

Aktualna generacja Panamery jest sprzedawana od 2009 roku, a więc najwyższy czas żeby poznać kolejną generację modelu, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem i napędza słupki sprzedaży niemieckiej marce. Nowa generacja jest już gotowa, ale producent postanowił podkręcić atmosferę przed oficjalną prezentacją. Właśnie zaprezentowano pierwsze zdjęcie nadchodzącego modelu.

Tym razem Porsche stawia akcent na tylną część nadwozia. Nowe lampy zostały połączone cienkim paskiem świetlnym, a całość wykonano w technologii LED. Na pierwszym, oficjalnym zdjęciu możemy zauważyć, że dużo bardziej muskularne tylne błotniki oraz szyba nadają mu sportowego charakteru. Dotychczasowa generacja Panamery była często krytykowana za "ociężały" wygląd tylnej części nadwozia. Jednak wszystko wskazuje na to, że nowy model pozbawi argumentów krytyków.

Na razie detale techniczne nie są znane. Plotki mówią o tylnej osi skrętnej, nowym, sportowym wydechu czy funkcji launch control. W kwestii silników możemy się spodziewać, że pod maską zagoszczą mniejsze, ale wydajniejsze silniki.

Nowe Porsche Panamera ma być sportowym samochodem do jeżdżenia na co dzień, który zapewni poziom komfortu jak w limuzynie. Zanim poznamy wygląd całego nadwozia musimy się zadowolić kolejnymi teaserami prezentowanymi przez firmę z Zuffenhausen. Jedno jest pewne - nowa Panamera będzie kolejnym, dużym krokiem naprzód. Oficjalna prezentacja samochodu została zaplanowana na 28 czerwca tego roku.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Aukcje | Co oni zrobili z tym Porsche?

INNE LINKI

Porsche 718 Cayman | Ceny w Polsce | Najtańsze Porsche

Cztery cylindry w Porsche Macan

Porsche zawiesza współpracę z Szarapową

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.