Toyota wypowiada wojnę złodziejom | Nowe zabezpieczenie

Toyota postanowiła wprowadzić w swoich samochodach nowych sposób na zapobieganie kradzieżom. Program DNA ma skutecznie odstraszać złodziei

Toyota Supra zbliża się wielkimi krokami!

Na czym polega DNA program? To trwałem oznakowanie samochodu. Na wszystkich kluczowych elementach auta umieszczane są markery w postaci skrawków poliestrowej folii o wielkości około 0,5 mm, z których każdy zawiera ten sam numer identyfikacyjny (najczęściej VIN). Markery nanosi się w kilkudziesięciu miejscach na różnych elementach pojazdu, od części karoserii, przez elementy zespołu napędowego i zawieszenia, po lampy, akcesoria i fragmenty wystroju wnętrza. Odczytanie numeru jest możliwe już przy 40-krotnym powiększeniu za pomocą ręcznego przyrządu optycznego.

Ma to ułatwić policji szybkie rozpoznanie skradzionego samochodu. Program DNA będzie też zniechęcał złodziei - na szybie oznakowanego samochodu będzie informacja o wykorzystaniu Programu DNA.

Koszt oznakowania samochodu ma być porównywalny z ceną autoalarmu. Program DNA będzie dostępny dla wszystkich modeli japońskiego producenta, a usługę oznakowania auta będzie można zamówić we wszystkich salonach Toyoty.

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota pokazała odświeżoną Corollę

INNE LINKI

Toyota Prius | Bezpieczeństwo przede wszystkim

Nie tylko samochody | Toyota pokazuje supermotorówkę

Toyota uBox | Koncept dla nowego pokolenia

Garażowe odkrycie | Zamurowana Toyota

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.