Poduszki Takata | Producenci nadal sprzedają wadliwe auta

Od kilku miesięcy miliony samochodów na całym świecie biorą udział w wielkiej akcji serwisowej związanej z wadliwie działającymi poduszkami powietrznymi firmy Takata. Okazuje się, że kilku producentów nadal sprzedaje nowe samochody z wadliwym osprzętem

Omijaj je szerokim łukiem | Nieudane silniki

Kilka dni temu taką informację ujawnił magazyn Automotive News. Wskazał on na takich producentów jak Toyota, Fiat Chrysler Automobiles, Volkswagen oraz Mitsubishi. Powołuje się na raport opracowany na zlecenie jednego z amerykańskich polityków zasiadających w Senackiej Komisji ds. Handlu, która z kolei nadzoruje organizację NHTSA (National Highway Traffic Safety Administration).

Amerykański senator Bill Nelson wskazuje, że problemem jest to, że klienci kupują nowe samochody, nie zdając sobie sprawy z tego, że za chwilę zostaną poddane akcji serwisowej. Dodał też, że takie samochody nie powinny być sprzedawane, dopóki nie zostaną naprawione.

W dyskusji wziął udział prawnik reprezentujący klientów, którzy pozwali jednego z japońskich producentów. Powiedział, że producentom nie zależy na nagłaśnianiu sprawy, ponieważ dopiero za kilka lat może się okazać, że poduszka powietrzna w samochodzie nadaje się do wymiany. Klient nie jest w stanie stwierdzić, czy jego auto jest wyposażone w wadliwy element.

Każdego tygodnia pojawia się coraz więcej detali dotyczących sprawy z poduszkami firmy Takata. Źródło wskazuje, że nowe modele takie jak Mitusbishi i-MiEV, Volkswagen CC, Audi TT czy Audi R8 są wyposażone we wspomniane poduszki. Dodatkowo w najbliższym czasie zostanie wyprodukowanych ponad 175 tys. samochodów marki Toyota, których poduszki powietrzne będą wadliwe. Dane dotyczą wyłącznie rynku amerykańskiego. Nie wiemy, jaka jest skala tego procederu w Europie.

Do tej pory udało się wymienić ponad 8 mln poduszek, a szacowana liczba wadliwych produktów jest szacowana na 70 mln.

Tutaj pisaliśmy o gigantycznej akcji serwisowej, spowodowanej wadliwymi poduszkami Takaty .

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda VisionS | W oczekiwaniu na dużego SUV-a

INNE LINKI:

Volvo | Ambitne plany dotyczące bezpieczeństwa

Gigantyczna akcja serwisowa. Nawet 90 mln aut z wadliwymi poduszkami

Policja zatrzymuje tysiące praw jazdy

Nie zapłaciliście mandatu wystawionego przez straż miejską? Policja zapuka do waszych drzwi

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.