Prototypy | Volvo V90 Cross Country już w przyszłym roku

Ledwie poznaliśmy nowe kombi V90 od Volvo, a już pojawiają się pierwsze plotki na temat podwyższonej wersji z napędem na cztery koła, czyli V90 Cross Country

Tak będą wyglądały Volvo serii 40

Taki samochód pojawił się kilka dni temu na jednej z dróg w północnej Europie. Mimo mocnego kamuflażu można domyślić się, że chodzi o Volvo. Nowy model będzie duchowym następcą XC70, który chwilę temu zakończył swój żywot.

Volvo V90 Cross Country powstanie na płycie podłogowej zwykłego V90. Jednak nadwozie zostanie zawieszone nieco wyżej, a nastawy zawieszenia ulegną zmianie. Na pewno zmieni się delikatnie wygląd zewnętrzny. Styliści dołożą trochę plastikowych nakładek na błotniki i progi. Zmienią się także zderzaki, a na dachu pojawią się relingi.

Droższa alternatywa dla Subaru Outback będzie czymś w rodzaju całorocznego crossovera, który poradzi sobie w trudnych warunkach drogowych. Pod maską możemy się spodziewać tych samych jednostek, co w modelu V90. Włączając w to silnik Diesla D5 (235 KM) oraz benzynowe T5 (254 i 320 KM). Wszystkie jednostki, zgodnie z nową strategią Volvo, będą miały wyłącznie cztery cylindry. Volvo V90 Cross Country będzie dostępne z napędem na przednią oś lub wszystkie koła.

Na oficjalną prezentację tego modelu jeszcze poczekamy. Zapowiadana premiera powinna nastąpić w pierwszej połowie przyszłego roku podczas jednej z większych imprez motoryzacyjnych.

ZOBACZ TAKŻE:

Volvo V90 | Ceny w Polsce | Taniej niż Audi, Mercedes i BMW

INNE LINKI

Volvo C90 | Wygląda bosko!

Zlatan Ibrahimovic twarzą Volvo V90

Omijaj je szerokim łukiem | Najgorsze samochody używane

Galeria | Audi A5 | Zmiana warty po 9 latach

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.