Volkswagen up! GTI | Ostry maluch

Na chwilę obecną najmocniejszy Volkswagen up! po face-liftingu dysponuje mocą 89 KM. Niemiecki producent zamierza wprowadzić wersję, która powalczy o klientów z Abarthem 595

Volkswagen Budd-e | Microbus na miarę XXI wieku

Zagraniczne źródła donoszą, że Volkswagen pracuje nad wariantem GTI dla swojego najmniejszego modelu w gamie. Sportowa wersja będzie zasilana silnikiem o pojemności litra, który po tuningu będzie oferował 115 KM mocy i 199 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Przy masie wynoszącej równo tonę, samochód będzie przyspieszał od 0 do 100 km/h w 8 sekund.

Klienci, który zdecydują się na Volkswagena up! w wersji GTI będą mogli wybierać pomiędzy skrzynią mechaniczną sześciobiegową, a siedmiostopową dwusprzęgłową. Poza mocniejszym silnikiem i dostosowaną do niego skrzynią, auto będzie lekko obniżone, a jego zawieszenie zostanie wymienione na twardsze.

Na zewnątrz również będzie się wyróżniać. Poza nowymi końcówkami wydechu, najmniejszy Volkswagen otrzyma nowe zderzaki, nakładki na progi oraz opony w rozmiarze 16-cali. Auto będzie oferowane w wersji trzy- i pięciodrzwiowej.

Ostrzejszy Volkswagen up! GTI ma kosztować w okolicach 70-75 tys. zł, a jego bezpośrednim rywalem na rynku będzie Abarth 595.

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Tiguan GTE Active | Hybryda na sterydach

INNE LINKI

Koniec Volkswagena Phaetona

Volkswagen Tiguan | Polskie ceny

Nowy Volkswagen e-Golf | Jeszcze większy zasięg

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.