Skoda gotowa na podbój Stanów Zjednoczonych

Skoda z roku na rok poprawia swoje wyniki sprzedażowe i nie przestaje się rozwijać. Wiele wskazuje na to, że Czesi szykują teraz się do ekspansji na USA

Skoda Atero Coupe | Rapid na sportowo

Plotki o wejściu Skody na rynek amerykański pojawiają się już od jakiegoś czasu, ale teraz wreszcie mamy konkret. Skoda zarejestrowała w urzędzie patentowym trzy nazwy: Yeti, Octavia oraz Superb.

Dla Skody wcale nie będzie to pierwszy raz w USA, bo Czesi sprzedawali już auta za Oceanem. Jednak od tamtego czasu minęło już przeszło 50 lat.

Skoda Yeti ma już swoje lata (debiut w 2009, lifting w 2013 roku), możemy spodziewać się więc, że Czesi planują wysłać za Wielką Wodę zupełnie nową generację modelu, której premierę przewidziano już na 2017/2018. Octavia i Superb będą pozycjonowane jako tańsze i bardziej przestronne odpowiedniki swoich krewniaków z Volkswagena, Golfa i Passata. Obydwa niemieckie modele cieszą się coraz większą sympatią Amerykanów, możliwe więc, że i Skoda wykroi dla siebie kawałek rynku.

Kupujemy używaną Skodę | Poradnik | Na te modele lepiej uważaj!

Dziwić może brak na liście zastrzeżonych nazw nowego, dużego SUV-a Skody, modelu Kodiaq. Auto oficjalnie zostanie zaprezentowane na jesieni, w Paryżu. Możliwe, że koncern VAG najpierw skupi się na promocji w USA przedłużonego, 7-osobowego Tiguana (to na nim Kodiaq ma bazować). Skoda - żeby nie zabierać Tiguanowi klientów - pojawi się w ofercie trochę później.

Źródło: AutoGuide

ZOBACZ TAKŻE:

Downsizing dopadł także Skodę Octavię

INNE LINKI

Prototypy | Skoda Kodiaq przyłapana po raz pierwszy

Skoda nie zwalnia tempa

Skoda bije rekord spalania podczas Eko Rajdu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.