Toyota Supra zbliża się wielkimi krokami!

Miłośnicy japońskiej motoryzacji mogą zacierać ręce - coraz więcej dzieje się w temacie powrotu legendarnego modelu Supra

Pierwsze wizualizacje BMW Z5

Dzieje się. Po zeszłorocznych nieśmiałych zapowiedziach Japończyków, że "w 2016 roku zostanie zaprezentowany koncept Supry", teraz Toyota zarejestrowała w Europie nazwę "Supra" w urzędzie patentowym. Wcześniej taki ruch wykonano na rynku amerykańskim.

Powrót Supry może być związany ze wspólnym projektem, nad jakim Toyota pracuje z BMW. Wiele wskazuje więc na to, że nowa Supra będzie blisko spokrewniona z BMW Z5 (następcą modelu Z4). Rynkowa premiera japońsko-niemieckich bliźniaków przewidziana jest na końcówkę 2017 albo początek 2018 roku. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, w tym roku możemy się spodziewać konceptu, a prezentacji produkcyjnej wersji w 2017 roku.

Wciąż brakuje technicznych szczegółów modelu. Jakiś czas temu Tetsuya Tada (szef szefów w sportowym oddziale Toyoty) mówił, że nowa Supra nie chce konkurować kosmiczną liczbą koni mechanicznych, a frajdą z jazdy i świetnym prowadzeniem.

Pod maską BMW Z5 pojawią się dobrze znane cztero- i sześciocylindrowe silniki konstrukcji BMW. Auto w standardowej wersji będzie napędzane na tylną oś. Za dodatkową opłatą będzie można zamówić xDrive przekazujący napęd na wszystkie koła. Możliwe, że te same jednostki napędowe znajdą się także na pokładzie Toyoty.

BMW Z5 i nowa sportowa Toyota będą dostępne także w bardzo mocnej wersji hybrydowej, nad którą pracują inżynierowie Toyoty.

ZOBACZ TAKŻE:

TOYOTA S-FR | OLBRZYMIE ZAINTERESOWANIE

Toyota S-FRToyota S-FR fot. Toyota

INNE LINKI

Toyota pokazała odświeżoną Corollę

Toyota pracuje nad przełomowym wózkiem dla niepełnosprawnych

Toyota uBox | Koncept dla nowego pokolenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.