Wielki sukces Polaków! Nasz łazik marsjański nie dał szans konkurencji

Wielkie brawa dla studentów z Politechniki Rzeszowskiej. Ekipa Legendary Rover Team i ich łazik marsjański zwyciężyła w prestiżowym konkursie

"Bezwypadkowy", "pierwszy właściciel", czyli jak nie dać się nabrać sprzedawcy

W USA, na pustyni w Utah, w dniach 2-4 czerwca odbywał się prestiżowy konkurs University Rover Challenge. Brali w nim udział studenci z całego świata. Na 28 zespołów aż 7 było z Polski. Nasi studenci okazali się bezkonkurencyjni - zawody wygrał łazik marsjański zespołu Legendary Rover Team z Politechniki Rzeszowskiej. To druga wygrana Legendary Rover z rzędu - w 2015 r. studenci z Rzeszowa również byli najlepsi. Co więcej, trzecie miejsce zajęła ekipa Continuum z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Zawody odbywały się w trudnych skalistych warunkach przy wysokich temperaturach (około 37 stopni Celsjusza). Testowano nie tylko możliwości terenowe łazików, ale także np. umiejętności pobierania i badania próbek gleby.

Oprócz drużyn z Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego Polskę w ścisłym finale reprezentowali także studenci z Łodzi (Raptors, miejsce 5.), Białegostoku (#nextTeam, miejsce 7.) oraz z Częstochowy (PCz Rover Team, miejsce 10.).

Teraz studenci szykują się do kolejnych zawodów. To największa w Europie impreza tego typu, European Rover Challenge. W uznaniu sukcesów, jakie odnoszą Polacy w kosmicznych konkursach, ERC odbędzie się w Polsce, w województwie podkarpackim, w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce. Zawody odbędą się 10-13 września.

ZOBACZ TAKŻE:

Omijaj je szerokim łukiem | Nieudane silniki Diesla

INNE LINKI:

Downsizing dopadł Skodę Octavię

Galeria | Audi A5 | Zmiana warty po 9 latach

Złodzieje mają nową metodę kradzieży. Wykorzystują lukę w zabezpieczeniach

Więcej o: