Czas na nowego Nissana Juke'a | Tak może wyglądać

Nissan Juke jest z nami już od 2010 roku. Po sześciu latach nadszedł więc czas na nową generację

Nissan wykorzystuje problemy Mitsubishi

Za wizualizacje odpowiadają spece z OmniAuto.it, których rendery już nie raz okazywały się być bardzo bliskie rzeczywistości. Z przecieków, jakie płyną z Nissana, wynika, że nowy Juke będzie czerpał garściami z konceptu Gripz. Japończycy mają też porzucić "okrągłą i obłą" stylistykę na rzecz znacznie ostrzejszych linii. Prawdopodobnie, Juke stanie się więc bardziej kanciasty. Graficy OmniAuto wyposażyli też crossovera w nowy grill marki w kształcie dużej litery V oraz LED-owe światła.

Wiemy, że nowy Juke powstanie na modułowej platformie CMF-B, którą będzie dzielił m.in. z Micrą, Renault Clio i Captur oraz nowym Dusterem. Wszystko wskazuje na to, że pod maską będą pracowały bardzo podobne jednostkowe napędowe, co w obecnej generacji. Nowością ma być wersja hybrydowa o mocy około 110 KM.

Nissan od jakiegoś czasu stara się pozycjonować siebie jako jednego z liderów segmentu w nowoczesnych technologiach. Dlatego już bazowy Juke ma być naszpikowany systemami bezpieczeństwa i asystentami kierowcy. Mówi się np. o kamerze 360, która będzie monitorowała całe otoczenie pojazdu.

ZOBACZ TAKŻE:

Co za projekt! | Nissan Navara z silnikiem GT-R

INNE LINKI

Nissan Kicks | Crossoverów nigdy dość!

Nissana Armada | Amerykański Patrol

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.