Niemcy polubili Jaguara, Hondę i Ssangyonga

Ssangyonga, Hondę i Jaguara nie łączyło prawie nic. Do teraz, bo właśnie poznaliśmy najnowsze statystyki sprzedaży samochodów w Niemczech

Najczęściej kupowane samochody w Europie | Hossa na Starym Kontynencie

Niemcy to największy rynek motoryzacyjny w Europie. Nasi zachodni sąsiedzi rejestrują ponad 300 tys. nowych samochodów miesięcznie. A rynek wciąż rośnie. Dla porównania: miesięczna średnia dla Polski w ubiegłym roku wyniosła 34 tys. Trudno się zatem dziwić, że dla producentów samochodów to najważniejszy kraj Starego Kontynentu - wzrosty w Niemczech znacząco wpływają na wynik w ujęciu europejskim. W tym kontekście szczególne powody do dumy mają trzy marki.

Od początku roku do końca maja Honda poprawiła swoje wyniki sprzedażowe względem ubiegłego roku aż o 48 proc. - informuje Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar. Japończycy sprzedali w tym roku nad Renem 12,4 tys. nowych samochodów.

Jeszcze lepszym wynikiem może się pochwalić Ssangyong. Co prawda Niemcy zarejestrowali w tym roku tylko 1,4 tys. aut koreańskiej marki, ale procentowa dynamika wzrostu na poziomie 57 proc. robi wrażenie.

Prawdziwym rekordzistą jest jednak Jaguar. Brytyjska marka może się pochwalić sprzedażą na poziomie 3,3 tys. egzemplarzy, co jest wynikiem aż o 100 proc. lepszym niż w okresie styczeń-maj 2015.

Główną przyczyną wzrostów - obok rosnącego rynku - są oczywiście modelowe nowości w gamach wszystkich wspomnianych marek. W Hondzie rozkręca się sprzedaż HR-V, Ssangyong odcina kupony od Tivoli, a Jaguar od XE i F-Pace'a - wskazuje IBRM Samar.

ZOBACZ TAKŻE:

Najczęściej kupowane samochody w Polsce | W kwietniu nie zabrakło niespodzianek

INNE LINKI:

Kupujemy używane BMW | Poradnik | Co psuje się najczęściej ?

Najczęściej sprowadzane samochody | Polacy wciąż wybierają niemieckie, ale coraz starsze

Jakie auta tak naprawdę kupują Polacy? | Te dane nie zawierają rejestracji flotowych

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.