BMW M3 | Edycja specjalna na 30. urodziny

W tym roku BMW obchodzi bardzo ważną rocznicę. To już trzy dekady odkąd na rynku pojawiło się pierwsze BMW M3. Z tej okazji przygotowano specjalną wersję najnowszego modelu

BMW serii 3 GTBMW serii 3 GT fot. BMW BMW serii 3 GT doczekało się liftingu

To kolejny jubileusz dla bawarskiej marki. Nie dalej jak w marcu firma świętowała stulecie istnienia, a teraz przyszedł czas na 30. urodziny BMW M3. Z tej okazji zostanie wyprodukowana specjalna edycja tego modelu nawiązująca do generacji E30.

BMW zamierza wypuścić na rynek zaledwie 500 egzemplarzy modelu M3 oznaczonego jako "30 Jahre M3". Większość z tych modeli trafi na kluczowe rynki dla niemieckiej marki. Nie wiemy ile z nich pojawi się w Polsce.

Czym wyróżnia się specjalna edycja M3 przygotowana na 30. Urodziny? Auto będzie sprzedawane z pakietem Competition w standardzie, który podnosi maksymalną moc silnika do 444 KM. Na liście wyposażenia znajduje się także aktywne zawieszenie Adaptive M oraz dyferencjał Active M, czarne końcówki wydechu, nakładki na progi oraz plakietki upamiętniające specjalną wersje. Model stoi na specjalnych 20-calowych felgach ze wzorem gwiazdy. Okolicznościowa wersja będzie dostępna z sześciobiegową skrzynią ręczną lub za dopłatą z siedmiobiegowym, dwusprzęgłowym automatem.

We wnętrzu pojawią się skórzane fotele z szarymi lub niebieskimi wstawkami, obszywanymi zagłówkami oraz pasy z trzema paskami w kolorach BMW M. Największym wyróżnikiem będzie specjalny kolor Macao Blue, który po raz pierwszy pojawił się w legendarnym M3 z serii E30.

Specjalna wersja BMW M3 "30 Jahre M3" będzie trochę droższa. Do standardowej wersji z pakietem Competition trzeba będzie doliczyć jakieś 40-50 tys. zł.

ZOBACZ TAKŻE:

Wyjątkowe BMW i8 | Iron Man byłby dumny

INNE LINKI

Prototypy | BMW M5 | Czas na odświeżenie

Wideo | BMW M2 i piękna supermodelka

Noga z gazu . W tych miejscach działa Odcinkowy Pomiar Prędkości

Omijaj je szerokim łukiem | Najgorsze samochody używane

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.