Nadchodzi nowa Dacia Duster

Po sześciu latach od premiery przyszedł czas na drugą generację Dacii Duster. W sieci pojawiły się już pierwsze wizualizacje tego modelu

Testy zderzeniowe indyjskich aut | Zero gwiazdek do potęgi piątej

Premiera nowej Dacii Duster jest planowana na przyszły rok. Rumuński crossover produkowany pod francuskimi skrzydłami otrzyma unowocześniony wygląd, który nie będzie zrywał z dotychczasową bryłą. Najwięcej zmian pojawi się w przednim pasie, gdzie zostanie zamontowany nowy grill, reflektory oraz zderzaki. Niewykluczone, że nowy Duster będzie trochę większy od dotychczasowego modelu.

Producent na razie milczy na temat nowej wersji, ale druga generacja Dustera zostanie najprawdopodobniej zbudowana na bazie płyty podłogowej CMF, która jest współdzielona z takimi modelami jak choćby Renault Megane czy Nissan Qashqai. Dzięki temu samochód będzie dostępny w dwóch wersjach: pięcioosobowej oraz siedmioosobowej. Drugi wariant będzie kilka centymetrów dłuższy.

Gama jednostek napędowych mocno się nie zmieni. Możemy się spodziewać wszystkich nowych konstrukcji z grupy Renault, takich jak silniki 1.2 TCe, 1.6 16V oraz 1.5 dCi.

ZOBACZ TAKŻE:

Sprzedano już 3 500 000 samochodów Dacii

INNE LINKI

Dwie edycje specjalne Dacii | Stal i muzyka

Zupełnie nowe Renault Koleos | Trafi do Europy?

Poznaliśmy nazwę dużego SUV-a Skody

SsangYong XLV | Ceny w Polsce | Większy brat Tivoli

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.