Aston Martin od Zagato w wersji kabrio

Podczas ostatniego konkursu elegancji nad jeziorem Como zaprezentowano zjawiskowy koncept Vanquish od studia Zagato. Tym razem możemy zobaczyć, jak wyglądałaby wersja z otwartym dachem

Najlżejszy i najmocniejszy Aston Martin GT8

Projektanci od Zagato są ostatnio w wysokiej formie. Wydawałoby się, że model Vanquish wygląda idealnie, ale Włochom udało się wydobyć jeszcze więcej piękna z tego modelu. W końcu spod rąk tych mistrzów designu wyszło już wiele modeli Ferrari, Lamborghini, Jaguara, Maserati, Alfa Romeo czy nawet Fiata.

Nadwozie ostatniego konceptu, wykonane w pełni z włókna węglowego, składa hołd w kierunku luksusowych, brytyjskich modeli z ostatnich lat. Nie zabrakło w nim powiewu nowoczesności nawiązującego do modelu One-77, wyścigowego Vulcana czy DB 11.

Poza zmianami w wyglądzie, poprawiono też osiągi silnika V12. Motor o pojemności 5,9 litra uzyskał dodatkowy oddech w postaci 24 KM. Dzięki temu maksymalna moc wynosi teraz 600 KM. Auto potrzebuje tylko 4 sekund żeby rozpędzić się od 0 do 100 km/h. Jego prędkość maksymalna to 324 km/h.

Podczas ostatniego konkursu elegancji w Villa d`Este zaprezentowano wersję coupe. Kilka dni temu w sieci pojawiła się wizualizacja kabrioletu przygotowana przez X-Tomi Design. Można zatem zobaczyć model Volante bez dachu z podwójnym wybrzuszeniem. Zamiast tego można byłoby poczuć w tym modelu mocny wiatr we włosach.

ZOBACZ TAKŻE:

Aston Martin DB11 | Zupełnie nowy rozdział

INNE LINKI

Lamborghini 5-95 Zagato | Ten drugi

Aston Martin RapidE | Elektryczny Aston Martin

Jaguar F -Type SVR | Mocy przybywaj!

Czy podobają Ci się niesamowite projekty Zagato?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.