Prototypy | Skoda Kodiaq przyłapana po raz pierwszy

Premiera dużego SUV-a Skody coraz bliżej. Niedawno Skoda oficjalnie potwierdziła nazwę swojego nowego modelu, teraz na drodze przyłapano prototypy

Downsizing dopadł Skodę Octavię

Czesi muszą pracować na pełnych obrotach, bo premierę Skody Kodiaq zaplanowano już na jesień tego roku i Salon Samochodowy w Paryżu. Nic więc dziwnego, że na drogi wyjechały zamaskowane prototypy. Mimo kamuflażu, ze zdjęć szpiegowskich możemy się wiele dowiedzieć.

Już parę razy pojawiały się informacje, że produkcyjny SUV będzie bardzo bliski temu, co zobaczyliśmy w Genewie. Potwierdzają to zdjęcia prototypu. Skoda zrezygnowała z bardzo wąskich LED-owych świateł VisionS i zastąpiła je większymi reflektorami (kwestia przepisów i bezpieczeństwa), a także trochę zmodyfikowała zderzak konceptu. Jednak reszta - ogólny kształt auta, grill, sylwetka, dynamiczne linie i przetłoczenia - wydaje się pozostawiona bez zmian.

Tył również bardzo przypomina Vision S. W koncepcie furorę robiła długa czerwona listwa LED na zderzaku. Niestety, ten element w prototypie jest zamaskowany i nie wiemy, czy dotrwa do wersji produkcyjnej. Kodiaq nie będzie też miał dwóch wielkich rur wydechowych konceptu - w dobie dbania o środowisko mogłoby zostać to źle odebrane.

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda VisionS | W oczekiwaniu na dużego SUV-a

INNE LINKI

Skoda Superb III | Wyprodukowano już 100 000 egzemplarzy

Poznaliśmy nazwę dużego SUV-a Skody

Volkswagen Golf GTI Clubsport | Ceny w Polsce | 500 zł za każdego konia mechanicznego

Czy Twoim zdaniem Skoda Kodiaq okaże się kolejnym hitem Czechów?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.