Tuning | G-Power BMW X6M Typhoon | Przeróbka za cenę nowej limuzyny

Niemiecka firma tuningowa G-Power odsłania swoje najnowsze dzieło. Oto BMW X6 M Typhoon, które dosłownie ocieka mocą i rozpędza się do 300 km/h.

Nowy projekt od G-Power powstał na bazie BMW X6 M. Na początek zastosowano na nim kurację poszerzającą błotniki i pompującą zderzaki. Maskę wymieniono na karbonową, a na progach pojawiły się nakładki. Z tyłu zamontowano karbonowy dyfuzor, z którego wyłaniają się cztery, potężne końcówki tytanowego wydechu. Całość stoi na utwardzonym zawieszeniu oraz 22-calowych kołach Hurricane RR z kutego aluminium.

Pod maską pracuje Silnik TwinPower Turbo V8. Jednostka o pojemności 4,4 litra otrzymała nowe turbosprężarki, zoptymalizowano komputer sterujący silnikiem oraz zastosowano przelotowy układ wydechowy. Maksymalna moc tego silnika to 750 KM, a mocne wciskanie w fotele zapewni maksymalny moment obrotowy wynoszący 979 Nm.

Specjaliści z G-Power nie ujawnili jeszcze pełnych osiągów nowego Typhoona. Wiadomo tylko, że pokonuje ćwierć mili w 11,5 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 300 km/h.

Przeróbki nie należą do najtańszych. Oprócz ceny samochodu za same dodatki trzeba doliczyć do rachunku ponad 230 tys. zł.

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.