Honda przywróci S2000?

Niedługo 70. urodziny Hondy. Z tej okazji japoński producent może zaskoczyć świat nowym modelem. Najświeższe plotki mówią o nowym wcieleniu S2000

Honda Clarity Fuel Cell wchodzi do sprzedaży

Warto przypomnieć, że 50. urodziny marki Honda, które odbyły się w 1998 roku zostały przypieczętowane premierą modelu S2000. Tym razem japoński producent zamierza uczcić okrągłą rocznicę nie tylko samochodem, ale również motocyklem. W przypadku jednośladu będzie to drogowa wersja wyścigowego RC213V-S. W kwestii samochodu Honda będzie chciała podebrać klientów Mazdy MX-5. Z tą różnicą, że S2000 będzie dużo mocniejsze.

Póki co Honda nie posiada odpowiedniej platformy, żeby zbudować mały kabriolet napędzany na tylną oś. Niektóre źródła wspominają o modelu S660 (mały roadster) oraz NSX. Jednak te modele posiadają dedykowane konstrukcje, które nie spełnią zadania w przypadku S2000. Podpowiedzią w tej sprawie może być koncept Acura Precision, który pokazano w Detroit. Auto z napędem na tylna oś zostało wyposażone w hybrydowy układ napędowy wykorzystujący turbodoładowaną jednostkę dwulitrowa.

Nowa Honda S200 będzie lekka. Auto ma ważyć poniżej 1,3 tony, a pod maską zagości silnik z Civika Type R, czyli wspomniany wyżej, dwulitrowy motor z turbo. Auto będzie produkowane w amerykańskiej fabryce w Ohio, gdzie właśnie powstaje inny sportowy model, czyli NSX.

ZOBACZ TAKŻE:

Honda Civic Hatchback Prototype | Idzie nowe

INNE LINKI

Nowa Honda Accord | Duża galeria

Twój pierwszy samochód | Poradnik | Tanie, proste i dobre benzyniaki

Aukcje | Samochód Tupaca sprzedany!

źródło: Okazje.info

Czy Twoim zdaniem Honda S2000 namiesza na rynku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.