Seat Ateca w wersji na ostro

Kilka miesięcy temu poznaliśmy pierwszego SUV-a marki Seat. Teraz przyszedł czas na plotki o ostrzejszej wersji ze znaczkiem Cupra, która zostanie odsłonięta już jesienią

Seat Ateca | Ceny w Polsce | Dobrze skalkulowany

Przedstawiciel klasy sportowo-rekreacyjnej (SUV) pojawił się kilka miesięcy temu na targach w Genewie, kilka tygodni temu poznaliśmy jego ceny w Polsce, a teraz przyszedł czas na spekulacje o mocniejszych wersjach.

Według najnowszych doniesień Ateca pojawi się już jesienią w Paryżu w nowej odsłonie ze znaczkiem Cupra. Auto odróżni się od standardowej wersji poszerzonymi błotnikami, napompowanymi zderzakami oraz podwójną końcówką wydechu. Zawieszenie będzie delikatnie obniżone i utwardzone. Specjalną wersję będzie można poznać po wyjątkowej palecie kolorów dostępnych wyłącznie dla modeli Cupra.

Czego spodziewać się pod maską? Dwulitrowej jednostki z turbodoładowaniem, która rozwinie maksymalną moc w okolicach 300 KM oraz maksymalny moment obrotowy o wartości 380 Nm. Całość będzie przekazywana na wszystkie koła. Czas do "setki"? Nie więcej jak sześć sekund.

We wnętrzu pojawią się akcenty znane z innych modeli Cupra. Spłaszczona u dołu kierownica, aluminiowe nakładki na pedały oraz skórzana tapicerka z kontrastującymi przeszyciami będą standardem.

Na razie ciężko mówić o cenach, ale możemy przewidywać, że Ateca Cupra będzie kosztować około 160 tys. zł.

ZOBACZ TAKŻE:

Poznaliśmy nazwę dużego SUV-a Skody

INNE LINKI:

Seat Ibiza Cupra 1.8 TSI | Pierwsza jazda | Upsizing

Seat Strategy 2025 | 4 nowe modele w 10 lat

Seat Leon Cupra 290 | Więcej mocy!

Czy Twoim zdaniem wersja Cupra Seata Ateki to dobry pomysł?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.