Skoda Atero Coupe | Rapid na sportowo

26-osobowa ekipa praktykantów Skody przygotowała swój projekt na bazie Skody Rapid. To koncept Atero Coupe

Downsizing dopadł Skodę Octavię

Głównym dawcą narządów dla koncepcyjnej Skody Atero Coupe była Skoda Rapid Spaceback. Za projekt odpowiada 26-osobowa ekipa praktykantów, uczących się w Akademii Skody. Młodzi pracownicy czeskiej marki postanowili tym razem przyszykować coś z pazurem. Auto swoją stylistyką luźno nawiązuje do Rapida z 1984 roku. Prace nad konceptem rozpoczęto pod koniec 2015 roku.

Pod maską pracuje benzynowy silnik TSI o pojemności 1,4 litra i mocy 125 KM. Motor współpracuje z siedmiobiegową przekładnią DSG. Za bardziej sportowe doznania z jazdy mają dbać: głośny układ wydechowy z Octavii RS oraz duże zaciski wyczynowych hamulców.

Atero Coupe został pomalowany na czarno, a z czernią nadwozia ostro kontrastują agresywne, czerwone akcenty. W porównaniu z Rapidem największe zmiany zaobserwujemy z tyłu konceptu - słupki B przesunięto, linia dachu opada znacznie mocniej, a także zmodyfikowano pas tylny. Nie można też przejść obojętnie obok dużego wlotu powietrza z przodu,18-calowych felg, czerwonego spojlera i LED-owych świateł.

Praktykanci przygotowali też niespodziankę dla melomanów - na pokładzie Atero znalazło się miejsce dla systemu audio, na który składa się potężny wzmacniacz (1800 wattów), subwoofer i 14 głośników.

Skoda Atero Coupe Concept to już trzeci projekt przygotowany przez najmłodszych pracowników czeskiej marki. Wcześniej powstała choćby Skoda CitiJet, czyli Skoda Citigo bez dachu i z paroma dodatkami.

Z kolei Skoda Funstar to koncept małego pickupa na bazie popularnej Fabii:

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda Superb vs. VW Passat | Konfrontacja | Wojna domowa

INNE LINKI

Poznaliśmy nazwę dużego SUV-a Skody

Tak będą wyglądały Volvo serii 40

"Bezwypadkowy", "pierwszy właściciel", czyli jak nie dać się nabrać sprzedawcy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.