BMW 2002 Hommage | Urodzinowy koncept w Villa d`Este

W tym roku BMW obchodzi 100. urodziny, a do tego jeden z legendarnych modeli, 2002 Turbo, obchodzi swoją 50. rocznicę. Bawarska marka postanowiła to uczcić prezentując projekt 2002 Hommage Concept

Wyjątkowe BMW i8 | Iron Man byłby dumny

Auto zostało zaprezentowane w ostatni weekend podczas corocznego Concorso d'Eleganza Villa d'Este. Pośród wielu pięknych samochodów futurystyczny koncept BMW mocno się wyróżniał. Projektanci połączyli w nim ducha klasycznego 2002 Turbo wraz z nowym M2 Coupe, na którym bazuje cały projekt.

BMW 2002 Hommage otrzymało pakiet ospojlerowania, w skład którego wchodzą nowe zderzaki, poszerzone nadkola i progi. Przedni pas samochodu wyposażono w ogromny wlot powietrza w charakterystycznym kształcie, maska posiada charakterystyczne przetłoczenia. Z tyłu pojawiły się cztery końcówki wydechu, a z tylną klapą bagażnika została zintegrowana lotka. Oświetlenie w technologii LED wystylizowano na lata sześćdziesiąte. Całość stoi na 20-calowych kołach, a za przednimi fotelami zamontowano klatkę bezpieczeństwa.

Szczegóły techniczne konceptu nie zostały zdradzone. Prawdopodobnie pod maską pracuje silnik z seryjnego M2, czyli sześciocylindrowa konstrukcja z turbodoładowaniem, której maksymalna moc to 370 KM.

Niestety BMW nie planuje wprowadzić tego modelu do seryjnej produkcji. Można się jednak spodziewać, że niektóre elementy designu zostaną wykorzystane przy projektowaniu nowych modeli.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW Vision Next 100 | Koncept na setne urodziny

INNE LINKI

Złożył pozew przeciwko BMW

Prototypy | BMW X3 M już na drogach

Omijaj je szerokim łukiem | Najgorsze samochody używane

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.