Toyota pracuje nad przełomowym wózkiem dla niepełnosprawnych

Toyota już nie raz udowadniała, że angażuje się nie tylko w stricte motoryzacyjne projekty. Tym razem Japończycy połączyli siły z twórcami Segwaya

Toyota pokazała odświeżoną Corollę

Toyota połączyła siły z firmą DEKA Research and Development, którą założył twórca Segwaya, Dean Kamen.

iBOT to czterokołowy wózek inwalidzki. Potrafi balansować na dwóch kołach i unieść użytkownika na wysokość wyprostowanego człowieka. Dzięki temu niepełnosprawny może swobodnie uczestniczyć w rozmowie i utrzymywać kontakt wzrokowy ze zdrowymi osobami. iBOT nie ma też najmniejszych problemów z jazdą w trudniejszym terenie i pokonywaniu schodów. Aktualnie Toyota i DEKA opracowują drugą generację wózka. Obie firmy planują dalszą współpracę po tym projekcie. Toyota już kupiła licencję na technologię balansowania i zamierza ją rozwijać na potrzeby swoich urządzeń do rehabilitacji.

Nasza firma jest skoncentrowana na poprawie mobilności wszystkich ludzi. Wiemy, jak ważne dla osób starszych i niepełnosprawnych jest swobodne poruszanie się, które umożliwia dobre życie, wykorzystywania w pełni swoich możliwości i uczestniczenie w życiu społecznym poprzez dzielenie się swoim doświadczeniem i umiejętnościami. - powiedział CEO amerykańskiej Toyoty, Osamu Nagata.

Jak iBOT działa możemy zobaczyć na oficjalnym wideo:

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

To już koniec Toyoty FJ Cruiser

INNE LINKI

Toyota Prius | Bezpieczeństwo przede wszystkim

Nie tylko samochody | Toyota pokazuje supermotorówkę

Toyota uBox | Koncept dla nowego pokolenia

Toyota Mirai | Wodorowa rewolucja już na polskich ulicach

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.