Prototypy | Mercedes klasy E kombi już 6 czerwca

Nowa klasa E debiutowała w Detroit na początku tego roku. Teraz Mercedes szykuje się do premiery wersji kombi

"Rz": Mercedes wybuduje w Polsce fabrykę za 800 mln euro

Wszystko wskazuje na to, że Mercedes nie będzie czekał na żadną dużą imprezę samochodową. Nowa klasa E w wersji kombi zostanie oficjalnie pokazana już 6 czerwca podczas specjalnej prezentacji w Stuttgarcie. Do salonów kombi ma zajechać tuż po wakacjach, we wrześniu. Przynajmniej takimi informacjami podzielił się z nami dobrze zorientowany w sprawach Mercedesa serwis Mercedes-Benz Passion Blog.

Jak będzie wyglądała nowa klasa E kombi, wiemy dzięki zdjęciom szpiegowskim. Mercedes został już kilkukrotnie przyłapany podczas drogowych testów z bardzo lekkim makijażem maskującym.

Wiemy też, że nowa stylistyka wpłynie negatywnie na wielkość bagażnika. Szef designu w Mercedesie, Gorden Wagener, określił zmniejszenie bagażnika jako "niewielkie". Przypomnijmy, bagażnik w aktualnej klasie E ma 695 litrów pojemności, a po złożeniu tylnej kanapy wzrasta do 1950 litrów. Nowe kombi docenią za to pasażerowie jeżdżący z tyłu - dzięki większemu rozstawowi osi (+66 mm) w środku ma być znacznie więcej miejsca na nogi.

Dla miłośników wersji uterenowionych mamy dobre informacje. Coraz częściej pojawia się plotki, że Mercedes bardzo poważnie rozważa stworzenie konkurenta dla Audi A6 Allroad. Swoje kombi szykuje również dział AMG. Pod maską E63 Estate będzie pracowała 4-litrowa V-ósemka BiTurbo o mocy 571 KM (749 Nm) lub 612 KM (848 Nm) w mocniejszej wersji E63 S.

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes klasy E | Pierwsza jazda | Technologiczny zawrót głowy

INNE LINKI

Mercedes za mistrzostwo Anglii

Seat Ateca | Ceny w Polsce | Dobrze skalkulowany

Złodzieje mają nową metodę kradzieży. Wykorzystują lukę w zabezpieczeniach

Tak będą wyglądały Volvo serii 40

Czy Twoim zdaniem nowy Mercedes klasy E będzie się lepiej sprzedawał od Audi A6?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.