Audi A5 ujawnia kolejne detale

Już tylko tygodnie dzielą nas od premiery nowego Audi A5. Tymczasem producent z Ingolstadt wypuścił do sieci kilka zabawnych obrazków demaskujących pierwsze detale nowej generacji

Audi A8 2017 | Zupełnie nowe pomysły

Oficjalna premiera Audi A5 odbędzie się 2 czerwca, a więc to najwyższy czas żeby zacząć prezentować pierwsze teasery. Audi postanowiło zaprezentować się w nietypowy dla siebie sposób, z dużą dozą dystansu. W sieci pojawiło się kilka animowanych obrazków w formacie GIF, które pokazują trzy ważne kwestie w nowym A5.

Po pierwsze w nowym modelu pojawi się system Audi Virtual Cockpit. Zamiast klasycznych, analogowych zegarów zagości tam w pełni elektroniczny zestaw, który już wcześniej zadebiutował w modelach TT, Q7 oraz R8, a ostatnio nawet w A4.

via GIPHY

Na drugim obrazku możemy zobaczyć kawałek linii nadwozia w nowym A5. Auto nadal zachowa klasyczną linie coupe, a wszystko wskazuje na to, że w nowej wersji zostaną uwydatnione przetłoczenia.

via GIPHY

Trzeci obrazek pokazuje silnik V6 TDI o pojemności trzech litrów. Wysokoprężny motor będzie oferowany w dwóch wersjach: 218 i 272 KM. Maksymalny moment obrotowy tej jednostki to 400 oraz 600 Nm, dostępne już przy 1500 obr./min.

via GIPHY

Nowa generacja Audi A5 pojawi się w salonach dopiero jesienią tego roku, a chwilę po tym zostanie zaprezentowana wersja S5 z silnikiem 3.0 V6 pod maską. Maksymalna moc tej jednostki to 354 KM (500 Nm). Dopełnieniem gamy będzie model RS5 z silnikiem V6 wspomaganym przez e-turbo. Maksymalna moc tej jednostki to 480 KM.

ZOBACZ TAKŻE:

Audi A1 Sportback 1.4 TFSI | Test | Mieszczuch idealny?

INNE LINKI

Kupujemy używane Audi | Poradnik | Modele podwyższonego ryzyka

Audi rozpocznie sprzedaż SQ7 już w maju!

Prześwietlamy ceny | Audi

Prototypy | Audi RS5 kręci się wokół "ringu"

źródło: Okazje.info

Czy nowoczesne formy promocji - jak GIF-y albo Snapchat - pasują do branży samochodowej?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.