Złożył pozew przeciwko BMW

BMW ogłosiło niedawno, że nowy model i3 będzie miał jeszcze większy zasięg na baterii. Właściciel jednego z egzemplarzy odnalazł błąd, który może spowodować niebezpieczną sytuację na drodze i postanowił pozwać bawarskiego producenta

Prototypy | BMW X3 M już na drogach

Pewien Amerykanin, właściciel BMW i3 postanowił złożyć pozew na producenta z powodu usterki którą odkrył. Okazuje się, że samochód w pewnych warunkach potrafi dość drastycznie stracić moc oraz zasięg.

Problem może leżeć w urządzeniu zwanym "Range extender". Jego zadaniem jest zwiększanie zasięgu w napędzanym elektrycznie modelu i3. Jest to po prostu mały, dwucylindrowy silnik benzynowy o pojemności 650 cm3 zapożyczony z maxi skutera BMW. Gdy poziom naładowania baterii spadnie do pewnego poziomu, "Range extender" załącza się by poprawić zasięg samochodu. W ten sposób BMW i3 jest w stanie przejechać nawet 241 km.

W pozwie przytoczono sytuację, gdy prędkość BMW i3 drastycznie spada w momencie, gdy urządzenie zwiększające zasięg włącza się. Dzieje się tak szczególnie, gdy samochód jest w pełni załadowany. W jego wnętrzu znajduje się czterech pasażerów, a na dodatek przemieszcza się pod górkę. Klient zaznaczył, że taka sytuacja miała miejsce kilka razy. Nie pomagało wciśnięcie gazu do podłogi. Auto momentalnie traciło moc, a zasięg dość mocno spadał.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ BMW I3

Pełnomocnik prawny klienta zaznaczył w pozwie, że takie sytuacje mogą powodować niebezpieczeństwo na drodze, a samochód w takim stanie nie powinien być dopuszczony do ruchu. Właściciel samochodu zaznaczył, że z powodu tej usterki nie wybiera się i3 dłuższe trasy niż 120 km.

ZOBACZ TAKŻE:

Najszybszy elektryczny samochód na świecie? Chevrolet Corvette!

INNE LINKI

BMW i5 w 2020 roku?

Wyjątkowe BMW i8 | Iron Man byłby dumny

25-letnie BMW M3 kosztuje majątek

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.