Prototypy | Autonomiczny Chevrolet Bolt | Uber w tarapatach [Aktualizacja]

Dziennikarze przyłapali w San Francisco prototypy autonomicznych Chevroletów Boltów. To złe wieści dla Ubera, z którym od jakiegoś czasu GM walczy

Wszystko, co już wiemy o Chevrolecie Bolt

Parę tygodni temu branżę zelektryzowała informacja, że Uber zamierza kupić 100 tysięcy Mercedesów klasy S. Jak się szybko okazało, nie do końca chodziło o sam zakup Mercedesów - Uber poważnie sonduje rynek i poszukuje partnera do budowy swojej floty samochodów autonomicznych.

Pisaliśmy wtedy, że działania Ubera podyktowane są coraz ostrzejszą konkurencją na amerykańskim rynku. Na poletko Ubera wkroczyło General Motors. Gigant sprzymierzył się z bezpośrednim konkurentem Ubera, firmą Lyft, a także sam oferuje swoje samochody ludziom, którzy chcą zarabiać jako kierowcy na bardzo korzystnych warunkach wynajmu.

Lyft - podobnie jak Uber - również widzi swoją przyszłość w autonomicznych samochodach. Dzięki partnerstwu z GM Lyft zdobył przewagę nad najgroźniejszym konkurentem. W San Francisco przyłapano prototypowe Chevrolety Bolty EV. General Motors i Lyft już w przyszłym roku planują wypuścić na drogi wybranych amerykańskich miast flotę autonomicznych Boltów. Będzie to ostatnia faza testów, w której nad autonomicznymi autami będą czuwać jeszcze kierowcy-testerzy.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to Lyft planuje już w 2020 roku wysyłać do swoich klientów w pełni samodzielne auta.

Aktualizacja 20.05.2016 r.

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Ubera - firma pokazała zdjęcie swojego pojazdu testowego, który jeździ po Pittsburghu. Mimo, że na zdjęciu widzimy Forda Fusiona, to Uber jeszcze nie związał się z żadnym konkretnym producentem. Na razie Amerykanie skupiają się na testowaniu swoich rozwiązań.

Ford Fusion UberFord Fusion Uber fot. Uber

ZOBACZ TAKŻE:

Omijaj je szeroki łukiem | Najgorsze używane samochody

INNE LINKI

Uber skasuje nas za czekanie

Poznaliśmy nazwę dużego SUV-a Skody

Tesla Model S | Jeszcze nowocześniejszy samochód przyszłości

Najszybszy elektryczny samochód na świecie? Chevrolet Corvette!

źródło: Okazje.info

Czy Twoim zdaniem w przyszłości firmy takie jak Uber i Lyft wyprą z rynku tradycyjne taksówki?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.