Niesamowity projekt Porsche 911

Nie trzeba być wytrawnym specjalistą od motoryzacji, żeby zauważyć, że linie nowego Porsche 911 nawiązują mocno do klasycznego modelu. Bo Zolland postanowił przygotować miks dwóch wersji - najstarszego i najnowszego 911

960 - nowy supersamochód Porsche?

Podczas projektowania nowej generacji danego modelu większość producentów nie decyduje się na budowę samochodu całkowicie od zera, ale bierze pod uwagę najważniejsze cechy poprzednika i stale je ulepsza. W ten sposób podkreśla pochodzenie pojazdu. W Porsche sprawa jest jasna od początku istnienia modelu 911. Niemiecki producent od 1963 roku utrzymuje stałą bryłę nadwozia, a każda kolejna zmiana jest tylko ewolucją. Gdy zestawimy wszystkie modele obok siebie, widzimy jak postępowała.

Pewien Szwed, Bo Zolland, postanowił zestawić najnowszą odsłonę Porsche 911 z modelem, który zadebiutował 53 lata temu. Do karoserii najnowszej generacji 991 dołożono akcesoria z B356 oraz oryginalnego 911. Do tej retro konwersji wykorzystano model Targa, w którym lekko przeprojektowano przedni zderzak, zamontowano legendarne felgi Fuchs oraz zmieniono tył.

Na razie projekt jest tylko wirtualnym, ale szwedzki projektant wystawił go do sieci żeby ocenić potencjalne zainteresowanie. Kilka lat temu Bo Zolland przygotował pakiet, który zmieniał modele z generacji 996 i 997 w wersję 2.7 Carrera RS z lat 60. Nie znamy jeszcze ceny wspomnianego wyżej pakietu.

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche 718 Boxster | Ceny w Polsce | Między BMW a Mercedesem

INNE LINKI

Fotel biurowy od Porsche

Porsche | Nowy silnik | Z podwójnym turbo

Prototypy | Aston Martin powalczy z Porsche

Porsche zawiesza współpracę z Szarapową

Porsche zapowiedziało elektryczne 911. Czy zielony model ze Stuttgartu zrewolucjonizuje branżę?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.