Nowy Peugeot 3008 coraz bliżej [Nowe informacje]

Kilka dni temu jeden z pracowników fabryki PSA Sochaux przemycił do sieci filmik, który ukazuje nowego Peugeota 3008 GT. [Aktualizacja] Teraz Peugeot ujawnił pierwsze zdjęcie-teaser nowego crossovera

Peugeot 2008 | Ceny w Polsce | Wyceniony podobnie jak konkurencja

Film, który pojawił się w internecie jest bardzo niskiej jakości, ale możemy na nim zobaczyć kilka detali związanych z zapowiadanym modelem. Grill oraz lampy będą w nim mocno uwydatnione. Do tego auto jest wyposażone w powiększone wloty powietrza, lampy przeciwmgielne oraz płyty chroniące przestrzeń pod zderzakiem. Zdjęcia wnętrza, które wyciekły jakiś czas temu, zapowiadają kabinę w stylu high-tech z cyfrową deską rozdzielczą, metalowymi wstawkami oraz dwuramiennym kołem kierownicy.

Oficjalna prezentacja Peugeota 3008 jest planowana pod koniec tego miesiąca. Model powstał na płycie podłogowej EMP2, którą wykorzystano do budowy modelu 308, ale także kolejnej generacji Opla Meriva.

W kwestii silników pod maską nie mamy jeszcze potwierdzonych informacji, ale możemy się spodziewać jednostek trzy- i czterocylindrowych zasilanych benzyną oraz olejem napędowym. Będą one współpracować w standardzie z sześciobiegową skrzynią ręczną, a w opcji będzie można zamówić napęd na cztery koła.

 

Aktualizacja 24.05.2016 r.

Peugeot powinien pokazać pierwsze oficjalne zdjęcia jeszcze w tym miesiącu. Na razie Francuzi zaprezentowali teaser. Mimo bardzo ciemnej kolorystyki, możemy na nim zobaczyć najważniejsze elementy stylistyki nowego 3008.

ZOBACZ TAKŻE:

Ambitne plany koncernu PSA | Aż 34 nowości do 2021 roku

INNE LINKI

Peugeot i Citroen szykują pickupa

Peugeot Traveller i-Lab VIP | Pokaz możliwości

Peugeot 308 GTI | Z pazurem

DS 4 i DS 4 Crossback | Ceny w Polsce | Francuska klasa premium

Czy przekształcenie 3008 w crossovera to dobra decyzja?
Więcej o:
Copyright © Agora SA