Prototypy | Audi RS5 kręci się wokół "ringu"

Kilka dni temu zagraniczni fotoreporterzy przyłapali nowe Audi RS5, które kręciło się w okolicy toru Nurburgring. Prawdopodobnie inżynierowie przeprowadzają jedne z ostatnich testów przed oficjalną prezentacją samochodu

Kupujemy używane Audi | Poradnik | Modele podwyższonego ryzyka

Najmocniejsza odmiana Audi A5 została przyłapana w bardzo mocnym kamuflażu. Jednak dźwięk z czterech końcówek wydechu i poszerzone nadwozie bardzo szybko zdradziły, że nie mamy do czynienia ze standardowym modelem, tylko ekstremalnym RS5. Nie wiemy jeszcze, jak nowa wersja będzie wyglądać, ale producent na początku przyszłego miesiąca pokaże "normalną" wersję. Jako podpowiedź możemy potraktować nowe Audi A4.

Wnętrze  nowego RS5 zostanie odświeżone. Możemy się spodziewać spłaszczonej u dołu kierownicy, wstawek z włókna węglowego oraz znaczków "RS" pojawiających się tu i ówdzie.

Najwięcej emocji wzbudza jednostka napędowa. Na razie koncern z Ingolstadt tylko podgrzewa atmosferę przed premierą. Prawdopodobnie auto będzie wyposażone w silnik V6 o pojemności trzech litrów, produkujący pomiędzy 420 a 450 KM maksymalnej mocy. Jednostka będzie wyposażona w dwie turbosprężarki. Raczej możemy zapomnieć o silnik V8 4,2. Nowa jednostka będzie oszczędniejsza, a przy tym zapewni podobne osiągi.

Oficjalna prezentacja Audi A5 odbędzie się 2 czerwca, jednak model RS5 pojawi się nieco później. Auto powinno zadebiutować pod koniec tego lub na początku przyszłego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Audi TT RS | Bardzo blisko terytorium R8

INNE LINKI

Audi A8 L extended | Limuzyna w rozmiarze XXL

Audi Q2 | Najmniejszy SUV w rodzinie

Omijaj je szerokim łukiem | Najgorsze silniki Diesla

Nie daj się oszukać w komisie! Wszystkie triki sprzedawców

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.