Subaru Levorg STI | Japończycy zapowiadają mocne kombi

Rok temu Subaru zaprezentowało koncept Levorga STI. Po opublikowanych właśnie teaserach nie mamy już wątpliwości - takie auto powstanie i to już wkrótce

Honda Civic Type R vs Subaru WRX STI vs Mazda MX-5 | Sposób na emocje

Po raz pierwszy o Subaru Levorgu usłyszeliśmy w zeszłym roku, kiedy japoński producent zaprezentował koncept. Potem o sportowym kombi zrobiło się jakby ciszej, ale teraz Subaru wypuściło do sieci dwa zdjęcia-teasery. A te nie pozostawiają wątpliwości - Levorg STI jest bliżej niż się spodziewaliśmy. Mocne kombi na pewno pojawi się na rodzimym rynku, również premiera w USA wydaje się pewna. Czy trafi na Stary Kontynent? Musimy jeszcze poczekać na oficjalne komentarze przedstawicieli marki.

Co pod maską? W koncepcie sprzed roku pracował dwulitrowy, czterocylindrowy benzyniak o nieznanej specyfikacji, który współpracował z manualną skrzynią biegów. Na razie Subaru nie zdradziło żadnych szczegółów produkcyjnej wersji. Spekuluje się, że Japończycy zdecydują się na dwulitrowy motor z WRX S4, który generuje 304 KM. W dostępnych w Europie i USA Subaru WRX STI pracuje silnik o pojemności 2,5 litra i mocy 300 KM.

Zgodnie z zapowiedziami z teaserów, Subaru nie każe nam długo czekać na podrasowanego Levorga. Auto ma zadebiutować już latem 2016.

ZOBACZ TAKŻE:

Subaru Levorg vs VW Golf Alltrack | Serce kontra rozum

INNE LINKI

Sportowy model Subaru z silnikiem umieszczonym centralnie?

Subaru BRZ STI? | Wizyta Subaru w japońskim urzędzie patentowym

Subaru WRX S4 Pleiades Special Edition | Subaru w wersji anime

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.