Czas na nowego Forda Focusa

Trzecia generacja Forda Focusa jest z nami już od 2010 roku. Prace nad nowym wcieleniem kompaktu idą więc pełną parą. O aucie wiemy coraz więcej

Passat Alltrack | Polskie ceny | Tani nie jest

W Stanach Zjednoczonych nowy Ford Focus ma zadebiutować jako rocznik modelowy 2018. Oficjalnej prezentacji możemy się więc spodziewać już pod koniec tego albo na początku przyszłego roku.

Co już wiemy o nowym kompakcie? Ford to jeden z najbardziej tajemniczych producentów na rynku, bo wciąż nie ujawnił zbyt wielu konkretów. Pewne jest tylko, że nowa generacja będzie zauważalnie dłuższa i szersza od trójki .

Choć dziennikarze już parę razy przyłapali nowego Focusa podczas testów, to auto miało na sobie tak mocny kamuflaż, że trudno stwierdzić, jak będzie wyglądało. Za rozgryzienie tej zagadki wzięli się spece z RM Design, których rendery bardzo często pokrywają się z rzeczywistością.

Focus z wizualizacji - zgodnie z przeciekami z Forda - wyraźnie urósł. Stylistycznie nawiązuje teraz do większego koncernowego brata, Forda Fusion/Mondeo.Na zdjęciach widzimy lekko zmieniony grill, przemodelowany zderzak, nowe światła przeciwmgielne oraz ostrzejsze LED-owe reflektory. Zdecydowana rewolucja w wyglądzie to jednak tył auta, gdzie klasyczne reflektory zostały zastąpione LED-owymi światłami, które łączy listwa ciągnąca się przez całą klapę bagażnika. Propozycja RM Design wydaje się bardzo prawdopodobna, bo ostatnio podobną zmianę przeszedł Ford Kuga - kompaktowy SUV upodobnił się do większych aut producenta, zwłaszcza Forda Edge.

Za to w środku możemy się spodziewać, że Focus dostanie najnowszą wersję systemu multimedialnego SYNC, nowoczesne systemy bezpieczeństwa oraz całą masę inteligentnych asystentów kierowcy. To teraz obowiązkowe wyposażenie w nowym aucie.

ZOBACZ TAKŻE:

Stwórz swojego własnego Forda GT

INNE LINKI

Omijaj je szerokim łukiem | Najgorsze samochody używane

Nowy Focus RS | Gdzie leży granica?

Ford Mondeo 4WD | Ceny w Polsce | Taniej niż u konkurencji

Ford Mondeo vs. Volkswagen Passat | Konfrontacja | Dogonić królika

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.