Tego się nie spodziewaliśmy! Toyota GT86 Shooting Brake

Toyota zupełnie z zaskoczenia zaprezentowała właśnie koncept GT86 Shooting Brake. Czy auto powinno doczekać się produkcyjnej wersji?

Toyota pokazała odświeżoną Corollę

Koncept Toyoty GT86 w nadwoziu Shooting Brake został zaprezentowany w Sydney przez samego szefa inżynierów marki, Tetsuya Tada. Auto ręcznie zbudowano w Japonii.

Shooting Brake to na razie zabawa stylistów i pokaz możliwości marki. Ma to być połączenie świetnie prowadzącego się, sportowego autka z praktycznością i przestronnością. Trzeba przyznać, że Toyota GT86 Shooting Brake to samochodów niezwykły. Nas urzekła zwłaszcza tylna szyba w rozmiarze XS. Czy koncept kiedyś wyjedzie na drogi, tego nie wiadomo, ale Toyota nie mówi "nie".

Nigdy nie mówimy nigdy. Osobiście bardzo bym chciał, żeby ten projekt kiedyś doczekał wersji produkcyjnej. To jeden z tych konceptów, które demonstrują pasję Toyoty do tworzenia samochodów, dostarczającyh radość z jazdy. - podsumował Tada.

Nie ujawniono jednostki napędowej, ale możemy się spodziewać tego samego motoru, co w coupe, czyli wolnossącego boksera o pojemności 2 litrów i 200 KM mocy. Po niedawnym faceliftingu w amerykańskiej wersji pracuje trochę mocniejszy silnik (205 KM), który dostał do pomocy inaczej zestrojoną 6-biegową ręczną skrzynię biegów, co ma poprawić osiągi.

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota Mirai | Wodorowa rewolucja już na polskich ulicach

INNE LINKI

Toyota Prius | Bezpieczeństwo przede wszystkim

Toyota uBox | Koncept dla nowego pokolenia

Garażowe odkrycie | Zamurowana Toyota

Nareszcie ! Pierwsza Alfa Romeo Giulia zjechała z taśmy produkcyjnej

Więcej o: