Aukcje | Samochód Tupaca sprzedany!

W tym roku mija dwadzieścia lat od śmierci legendarnego, amerykańskiego rapera. Kilka dni temu pod młotek trafił ostatni samochód Tupaca Shakura, czyli luksusowo wykończony Hummer H1

Jest szansa na powrót Hummera

Tupac kupił tego czarnego Hummera H1 niecały miesiąc przed tragicznymi wydarzeniami w Las Vegas w 1996 roku. Seryjna wersja tego modelu była bardzo surowo wykończona, dlatego gwiazdor zamówił personalizowane wnętrze. W środku zamontowano skórzaną tapicerkę, drewniane wstawki, zestaw audio, a nawet nawigację satelitarną. Szyby zostały mocno przyciemnione, a potężna maszyna stoi na wielkich kołach. Na wyposażeniu znajdują się również dwie kasety magnetofonowe należące do Shakura. Jedna z nich to album "Thriller" Michaela Jacksona, a drugi to "All Eyez on Me" Tupaca.

Po śmierci rapera samochód przeszedł w ręce jego matki, która sprzedała samochód. Mimo że przez ostatnie lata znajdował się w rękach wielu właścicieli, auto zachowało się w stanie idealnym, a jego przebieg to zaledwie 10101 mil, czyli jakieś 16 tys. km. Pod maską pracuje potężny silnik Diesla o pojemności 6,5 litra współpracujący z automatyczną skrzynią biegów. W tej chwili znajduje się w kanadyjskim Vancouver.

Hummer H1 należący niegdyś do Tupaca trafi pod młotek RR Auction już 12 maja. Specjaliści wycenili samochód na 100 tys. dolarów. To niewiele, jak za taki kawałek historii.

Hummer został sprzedany za niebagatelną kwotę 337,144 dolarów.

ZOBACZ TAKŻE:

Ferrari Testarossa Wilka z Wall Street idzie pod młotek

INNE LINKI

"Bezwypadkowy", "pierwszy właściciel", czyli jak nie dać się nabrać sprzedawcy

Tuning | Larte Mercedes klasy V | Lepiej niż w S-Klasie

Ford Super Duty | Amerykański twardziel

Aukcje | Przepiękne klasyki do kupienia w Polsce

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.