Prototypy | Pickup Mercedesa już na drogach

To, że Mercedes pracuje nad własnym pickupem nie jest już żadną tajemnicą. Co więcej, premiera auta zbliża się wielkimi krokami. Zakamuflowane prototypy można już przyłapać na drogach

Renault Alaskan Concept | Zapowiedź pickupa

Wszystko wskazuje na to, że pickup Mercedesa zostanie oficjalnie zaprezentowany już w październiku tego roku, podczas Salonu Samochodowego w Paryżu. Najprawdopodobniej będzie to jeszcze luksusowy koncept, a produkcyjną wersję ujrzymy w pierwszych miesiącach 2017. Wiemy, że Niemcy chcą, aby auto weszło do sprzedaży jeszcze w 2017 (najczęściej mówi się o drugiej połowie).

Wciąż nie znamy nazwy nowego Mercedesa. Do niedawna faworytem była litera "X". Jednak ostatnio coraz częściej pojawiają się informacje, że Mercedes porzucił pomysł klasy X i skłania się do GLT.

Pickup Mercedesa nie będzie autorską konstrukcją Niemców - na głównego dawcę wybrano pickupa roku 2015, Nissana NP300 Navarę. Niedługo więc będziemy mieć na rynku kolejne trojaczki, bo nad swoim pickupem na bazie Navary pracuje także Renault. Auto zapowiadał ciepło przyjęty koncept, Alaskan.

Nissan NP300 NavaraNissan NP300 Navara Fot. Nissan

Wciąż nie wiadomo, jakie jednostki napędowe znajdą się pod maską Mercedesa. Australijskie źródła jakiś czas temu donosiły, że cennik otworzy 2,3-litrowy czterocylindrowiec o mocy 187 KM i 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Półkę wyżej znajdziemy większy silnik o sześciu cylindrach, mocy 255 KM i 550 Nm momentu.

Oferta silnikowa będzie bardzo zróżnicowana, bo Mercedes trafi na wiele zróżnicowanych rynków. Powinniśmy się spodziewać cztero- i sześciocylindrowych benzyniaków oraz diesli. W dalszych planach znajduje się również wersja hybrydowa. Na potwierdzenie tych informacji musimy jeszcze poczekać.

Mercedes już wcześniej zapowiadał, że Navara NP300 zostanie poddana gruntownym modyfikacjom, by stać się "prawdziwym Mercedesem", samochodem godnym marki premium. Możemy być więc prawie pewni, że Niemcy nie ograniczą się tylko do przemodelowania grilla i zmiany znaczków. Pickup Merca w pierwszej kolejności ma trafić na rynki Australii, Europy, Ameryki Łacińskiej i RPA. Według zapowiedzi, każda wersja ma być dostosowana do preferencji klientów z danego zakątka świata.

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes Zetros 3643 AS 6x6 | Hardcorowy specjalista

INNE LINKI

Ekstremalny Mercedes Sprinter

Nissan NP300 Navara | Ceny w Polsce | Pickup Roku 2015 wjeżdża na nasz rynek

Pickup Peugeota i Citroena | Znamy pierwsze szczegóły

Mercedes GLC Cabriolet | Nowa motoryzacyjna nisza?

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.