Wyścigowy McLaren P1 GTR na ulicach Monako

To było tylko kwestią czasu, kiedy na ulicach pojawi się drogowa wersja wyścigowego McLarena P1 GTR. Auto zostało przyłapane na jednym z parkingów w Monako

Wyjątkowy McLaren MP4-12C trafi pod młotek

W zeszłym tygodniu w Monako odbyła się impreza Top Marques, gdzie pojawiło się nie tylko wiele znanych osobistości ze świata mody czy biznesu, ale także dużo drogich i bardzo szybkich samochodów.

Na jednym z parkingów przyłapano bardzo wyjątkowy samochód. Normalnie McLaren P1 GT-R nie jest dopuszczony do ruchu drogowego, ponieważ jest to typowy samochód przeznaczony do zabawy na torze. Jednak brytyjscy specjaliści z Lanzante Motorsport zapowiadali jakiś czas temu, że zajmą się przeróbką wyścigowego samochodu, tak aby mógł legalnie poruszać się po drogach.

Jak widać na załączonych obrazkach, jeden z pierwszych klientów może się już cieszyć nową zabawką. Podobno cztery egzemplarze zostały wyprodukowane dla klientów z Europy, natomiast dwa powędrowały do Dubaju i Japonii.

Brytjski hipersamochód jest wyposażony w silnik V8 o pojemności 3,8 litra twin turbo oraz silnik elektryczny. Z tego zestawu udało się wycisnąć 1000 KM, czyli tyle samo co w Bugatti Veyron. Samochód rozpędza się do setki w 2,8 sekundy, a jego nadwozie składa się w głównej mierze z włókna węglowego.

Wyścigowy McLaren P1 GTR powstał w nakładzie 370 egzemplarzy, a każdy z nich kosztuje ok. 10 mln zł. Każdy nabywca tego modelu może skorzystać ze specjalnego programu szkolenia, dzięki któremu będzie w stanie wykorzystać w pełni możliwości P1 GTR, a przy okazji nie rozbić go na pierwszym zakręcie.

Nazwa samochodu nawiązuje do F1GTR, czyli bolidu McLarena, który wygrał Le Mans w 1995 roku. Nowy model nie wystartuje w legendarnym wyścigu, ale z pewnością dostarczy wiele frajdy właścicielowi. Nawet podczas jazdy po zwykłej drodze.

ZOBACZ TAKŻE:

Aston Martin DB11 | Zupełnie nowy rozdział

INNE LINKI

McLaren 675LT | Szybko wyprzedany

McLaren P1 | Żegnamy kolejny hybrydowy supersamochód

Mercedes GLC Cabriolet | Nowa motoryzacyjna nisza?

Przetarg na limuzyny dla BOR | Zwycięska limuzyna może mieć problem z poduszkami powietrznymi

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Agora SA