Znamy ceny McLarena 570GT | Przystępnie wyceniony?

Brytyjska stajnia z Woking ogłosiła w końcu cennik McLarena 570GT. Auto zadebiutuje już lada moment na targach motoryzacyjnych w Londynie, a tymczasem pierwsi chętni na ten samochód muszą szykować niecały milion złotych

Wyjątkowy McLaren MP4-12C trafi pod młotek

Pierwsza prezentacja tego samochodu miała miejsce podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Model 570GT to najnowsze dziecko, które dołącza do gamy modelowej Sport Series i jest określany jako najbardziej luksusowy model brytyjskiej marki.

Stylistyka samochodu jest zbliżona do modelu 570S, ale model z końcówką GT wyróżnia otwierana tylna klapa wykonana ze szkła. Umożliwia ona dostęp do małego schowka, który jest nazywany "Touring Deck". Kolejne modyfikacje w tym modelu to panoramiczny szklany dach, duży spojler z tyłu oraz specjalne opony Pirelli P Zero, które mają zapewnić nie tylko dobrą przyczepność, ale przede wszystkim komfortową jazdę.

We wnętrzu nie brakuje materiałów wysokiej jakości. Deska rozdzielcza jest w pełni cyfrowa, a fotele, które można regulować w ośmiu płaszczyznach są obszyte wysokogatunkową skórą. W standardowym wyposażeniu znajdziemy jeszcze dwustrefową klimatyzację, system audio składający się z ośmiu głośników oraz urządzenie multimedialne.

Za plecami kierowcy pracuje silnik V8 3.8 biturbo. Widlasta jednostka dostarcza na tylną oś 570 KM oraz 600 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Z silnikiem współpracuje siedmiobiegowa skrzynia automatyczna, dzięki której auto przyspiesza do setki w 3,4 sekundy. Prędkość maksymalna McLarena 570GT to 328 km/h.

Pierwsi klienci, którzy zdecydują się złożyć zamówienie na model 570GT muszą przygotować co najmniej 900 tys. zł. Tyle w przeliczeniu kosztuje podstawowa wersja brytyjskiego supersamochodu.

ZOBACZ TAKŻE:

Aston Martin DB11 | Zupełnie nowy rozdział

INNE LINKI

McLaren 675LT | Szybko wyprzedany

McLaren P1 | Żegnamy kolejny hybrydowy supersamochód

Mercedes GLC Cabriolet | Nowa motoryzacyjna nisza?

Przetarg na limuzyny dla BOR | Zwycięska limuzyna może mieć problem z poduszkami powietrznymi

źródło: Okazje.info

Więcej o: