Prototypy | BMW X3 M już na drogach

Prace nad sportową wersją BMW X3 idą pełną parą. Auto zostało przyłapane podczas testów na publicznych drogach

Dziewczyna i samochód: Monia Perka i BMW Z4

Plotki o BMW X3 M pojawiają się od dłuższego czasu. Wiemy, że auto powstaje i powoli nabiera realnych kształtów. Całkiem prawdopodobne, że zostanie zaprezentowane jeszcze w tym roku, a do sprzedaży wejdzie w 2017. Na rynku X3 M rzuci rękawicę przede wszystkim Porsche Macanowi Turbo i Mercedesowi-AMG GLC 63.

BMW X3 M zostało przyłapane podczas testów w Bawarii. Drapieżny SUV został ubrany w bardzo mocny kamuflaż, ale i tak zauważamy kilka ciekawych elementów. To m.in. większe wloty powietrza na zderzaku, wyczynowe hamulce, spojler, duże końcówki wydechu czy nowe progi.

Wciąż nie wiemy, jaka jednostka napędowa znajdzie się pod maską X3 M. W przeciekach najczęściej pojawia się 3-litrowy, 6-cylindrowy silnik TwinPower Turbo, który ma współpracować z 8-biegowym automatem. Moc na pewno przekroczy 360 KM i 465 Nm momentu. Pierwsza setka na liczniku ma ma być kwestią 4,7 sekundy.

Fani szybkich SUV-ów z Bawarii mogą zacierać ręce, bo X3 M to nie jedyna zbliżająca się premiera. Wiele wskazuje na to, że już niedługo zobaczymy także BMW X4 M.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW M2 | Nareszcie coś fajnego!

INNE LINKI

Programiści stworzą nowe modele BMW ?

BMW wprowadza M7 i Serię 9

BMW M nie porzuci tradycyjnych rozwiązań

BMW Serii 8 wraca do gry

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.