Cadillac: "Nie robimy konkurenta dla CLA". Jeszcze nie...

Cadillac coraz odważniej atakuje Audi, Mercedesa i BMW. Ostatnio bardzo głośno było o nowym małym, sportowym modelu. Przedstawiciele marki zdementowali te plotki. Jednak to wcale nie oznacza, że takie auto nie powstaje

Chevrolet Cruze Hatchback | Szkoda, że nie w Europie?

Motoryzacją za Oceanem wstrząsnęła wieść, że Cadillac szykuje małego, sportowego sedana na bazie nowego Chevroleta Cruze'a. Cadillac nie czekał długo z oficjalnym komentarzem i definitywnie zdementował te plotki.

Informację podał w środę - zwykle bardzo dobrze zorientowany - GM Inside News. Ze źródeł serwisu wynikało, że pod maską małego Cadillaca będzie pracował 1,5-litrowy silnik turbo (wersja bazowa) albo mocniejszy benzyniak 2.0, również z turbodoładowaniem. Jednostki napędowe miały być parowane z 8-stopniowym automatem. Jako, że dawcą organów byłby Cruze, moc trafiałby na przednią oś. Podano nawet cenę - Caddy byłby droższy od koncernowego bliźniaka o 6-9 tysięcy dolarów.

Powstanie małego Cadillaca (mniejszego od ATS-a) jest więcej niż pewne. Jednak wydaje się, że marka premium GM pozostanie wierna pierwotnej koncepcji nowego modelu. Będzie to więc tylnonapędówka . Nowy Caddy powinien być zbudowany na zmniejszonej uniwersalnej platformie Alpha, którą wykorzystano m.in. w ATS-ie i CTS-ie. Jeżeli mielibyśmy mu znaleźć europejską konkurencję, to Amerykanie uderzą nim w Mercedesa CLA oraz Audi A3 Sedan.

Na pierwsze oficjalne informacje przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Na razie Cadillac skupia się na promocji SUV-a XT5 i limuzyny CT6.

ZOBACZ TAKŻE:

Cadillac | Jeszcze więcej crossoverów!

INNE LINKI

Klasa premium nie ma granic | Cadillac szykuje dwa ultraluksusowe auta

Cadillac CT6 | Limuzyna wchodzi do produkcji, poznaliśmy ceny

Lincoln Continental | Znamy ceny | Odrodzenie marki?

Buick Avista Concept | Buick wraca do gry

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.