Salon Pekin 2016 | BMW X1 L | Obsesja na punkcie długości

Producenci samochodów specjalnie dla Chin przygotowują przedłużone wersje przeróżnych modeli. W Pekinie zadebiutowało nowe BMW X1 z dodatkowymi centymetrami

BMW X1 | Ceny w Polsce | Debiut najmniejszego silnika

Najmniejszy SUV BMW w wersji przeznaczonej na rynek chiński nieznacznie urósł. X1 L mierzy 4,56 m długości, 1,81 m szerokości i 1,62 m wysokości. Długość standardowego X1 to dokładnie 4 439 mm. BMW podkreśla, że dzięki zabiegowi wydłużającemu miejsce na nogi wzrosła nawet do 18 centymetrów. Bagażnik ma 465-675 litrów (w zależności od ustawienia tylnych foteli), a po złożeniu kanapy kierowca dostanie 1 650 litrów.

W Chinach BMW występuje w trzech wersjach silnikowych. W podstawowej sDrive18Li pracuje 3-cylindrowy silnik o mocy 136 KM. Półkę wyżej znajdziemy sDrive20Li oraz xDrive20Li z silnikiem R4 o mocy 192 KM. Topowa odmiana X1 L, xDrive25Li to już 231 KM. Standardowo silniki zestrajane są z 6-biegową skrzynią Steptronic. Do dwóch mocniejszych można zamówić także 8-biegowy automat.

Nie licząc większej przestrzeni na nogi, wnętrze BMW X1 L praktycznie nie różni się niczym od tego, co znamy z polskich dróg.

Za produkcję - która ruszy już niedługo w chińskich zakładach marki, w Shenyang - będzie odpowiadała spółka BMW Brilliance. Do pierwszych klientów przedłużone X1 trafi w przeciągu najbliższych miesięcy.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW M2 | Nareszcie coś fajnego!

INNE LINKI

Programiści stworzą nowe modele BMW ?

BMW wprowadza M7 i Serię 9

BMW M nie porzuci tradycyjnych rozwiązań

BMW Serii 8 wraca do gry

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.