Toyota Mirai | Wodorowa rewolucja już na polskich ulicach

Wodorowe samochody przestają być już tylko ciekawostką. Jedno z pierwszych aut tego typu, Toyota Mirai, dotarło do Polski. Czy to właśnie do Miraia należy przyszłość motoryzacji?

Toyota Prius IV | Pierwsza jazda | "Bjutiful"

Toyota Mirai to wyjątkowy samochód i nie bez powodu robi wokół siebie duże zamieszenie. To oczywiście kwestia rewolucyjnego napędu. Toyota Mirai wykorzystuje do niego wodór, którego utlenianie w ogniwach paliwowych daje energię elektryczną i wodę.

Choć w skali całej działalności koncernu w Europie, sprzedaż Miraia jest marginalna - w 2016 roku Toyota chce sprzedać około 100 sztuk - to marka nie zapomina o promocji nowego modelu. Polski oddział opublikował właśnie sesję zdjęciową z Toyotą Mirai w roli głównej. Zdjęcia zrobiono w Serocku.To dobry moment, żeby jeszcze raz przyjrzeć się "Toyocie przyszłości". Wygląd nowego modelu wzbudza... kontrowersje. Wielu zarzuca Japończykom, że zaprojektowali prawdziwe brzydkie kaczątko. Za to inni chwalą odważne, niepowtarzalne linie i ciekawy wygląd.

A Wy co myślicie o wodorowej Toyocie? Serdecznie zapraszamy do naszej galerii, gdzie znajdziecie zdjęcia w wysokiej rozdzielczości:

>POLSKA SESJA TOYOTY MIRAI<

My także mieliśmy okazję pojeździć Miraiem po Polsce. Już niedługo podzielimy się z Wami naszymi wrażeniami z jazdy tym rewolucyjnym autem.

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota RAV4 Hybrid | Hybrydowa ofensywa

INNE LINKI

Toyota pokazała odświeżoną Corollę

Toyota Prius | Bezpieczeństwo przede wszystkim

Honda Clarity Fuel Cell wchodzi do sprzedaży

Omijaj je szerokim łukiem | Najgorsze samochody używane

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.