Ford F-150 na służbie amerykańskiej policji

Ford dba o amerykańskich policjantów. Ostatnio w modelach Interceptor pojawiła się ochrona balistyczna IV poziomu. Teraz do służby gotowy jest nowy Ford F-150

Kuloodporne radiowozy Forda

Pojazd specjalny Ford F-150 Special Service Vehicle został stworzony głównie z myślą o służbie w policji i innych formacjach mundurowych. Auto dostępne jest w dwóch wersjach: SuperCrew oraz SuperCab, w wersji wyposażenia XL.

Pod wielką maską policyjnego F-150 może pracować silnik 3.5 EcoBoost V6 o mocy 365 KM i 570 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Na zwolenników bardziej klasycznych jednostek napędowych czeka pięciolitrowa V-ósemka Coyote (385 KM i 525 Nm). Obydwa silniki parowane są z sześciostopniowym automatem Ford 6R80. Moc może trafiać na przednią oś albo na wszystkie cztery koła.

Oprócz specjalnego malowania Ford F-150 otrzymał także koguta na dachu, nowe LED-owe oświetlenie na grillu, a wnętrze zostało dostosowane do potrzeb policji. Przykładowo, tylną kanapę można zamienić na ławkę, a dywaniki na takie wykonane z tkaniny łatwej do wyczyszczenia.

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Mustang Interceptor | 777-konny radiowóz

INNE LINKI

Chevrolet Corvette | To nie Need For Speed, to niemiecka policja

Ford wchodzi w Allroad

Ford Kuga | Czas na poważny facelifting

Radiowozy policji w Dubaju

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.