Toyota Prius z 5 gwiazdkami w teście zderzeniowym Euro NCAP

Po amerykańskich ośrodkach badawczych NHTSA i IIHS teraz Euro NCAP doceniło bezpieczeństwo, jakie oferuje najnowsza Toyota Prius

Testy Euro NCAP | Najbezpieczniejsze samochody 2015 roku

Nowa Toyota Prius uzyskała maksymalne 5 gwiazdek w testach zderzeniowych przeprowadzonych przez Euro NCAP. Prius może pochwalić się świetnymi wynikami w każdej z czterech badanych kategorii:

Ochrona kierowcy i dorosłych pasażerów - 92%

Ochrona dzieci - 82%

Bezpieczeństwo pieszych - 77%

Systemy bezpieczeństwa czynnego - 85%

Za tak świetne wyniki odpowiada m.in. konstrukcja auta - nowe nadwozie jest sztywniejsze o 60% w porównaniu z poprzednią generacją.

Już w standardzie, w ramach pakietu Toyota Safety Sense, kierowca otrzymuje całą armię asystentów i systemów bezpieczeństwa. To m.in. układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS), system wykrywania pieszych (PD), ostrzeganie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu z funkcją powrotu na zadany tor jazdy (LDA), rozpoznawanie znaków drogowych (RSA), automatyczne światła drogowe (AHB), adaptacyjny tempomat (ACC) i system monitorujący zmęczenie kierowcy (SWS).

Po dopłacie w pakiecie Premium Prius wzbogaca się jeszcze o system monitorowania martwego pola w lusterkach (BSM), system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu (RCTA) i kolorowy wyświetlacz projekcyjny na przedniej szybie (HUD).

Toyota Prius test zderzeniowyToyota Prius test zderzeniowy fot. Toyota

Wcześniej nowy Prius został sprawdzony przez amerykańskie instytucje zajmujące się bezpieczeństwem - rządowe National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) i Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). W obydwu testach hybryda zgarnęła najwyższe oceny. NHTSA nagrodziło Priusa pięcioma gwiazdkami (maksymalna ocena), a IIHS przyznało Toyocie najwyższy tytuł "Top Safety Pick+".

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota Tonka 4Runner | Zabawkowa terenówka

INNE LINKI

Toyota pokazała odświeżoną Corollę

Garażowe odkrycie | Zamurowana Toyota

Toyota Setsuna | Drewniany koncept [Nowe zdjęcia]

Toyota Prius | Piękna czy bestia? | Nowe zdjęcia

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.