Tak wygląda wnętrze Peugeota 3008

Pod koniec tego roku zadebiutuje kolejne wcielenie Peugeota 3008. Właśnie w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia prezentujące wnętrze minivana, który zamieni się w crossovera

Peugeot 2008 | Ceny w Polsce | Wyceniony podobnie jak konkurencja

Peugeot w ostatnim czasie mocno postawił na rozwój wnętrza w swoich modelach. Zdjęcie, które wyciekło do sieci potwierdza wysoką kreatywność projektantów pracujących dla francuskiego koncernu. Już niebawem na rynku pojawi się kolejna generacja tego modelu, który tym razem wystąpi jako przedstawiciel segmentu crossover, a nie tak jak dotychczas, MPV.

Najnowsze zdjęcia zdradzają, że Peugeot 3008 będzie wyposażony w cyfrową deskę rozdzielczą, która będzie teraz trochę większa. Zamiast analogowych wskaźników mamy tutaj cyfrowy wyświetlacz, którego można dowolnie konfigurować za pomocą systemu i-Cockpit.

Powiększył się także wyświetlacz systemu multimedialnego, a także zniknęły przyciski z kokpitu. Obsługa będzie się odbywać przy pomocy ekranu dotykowego, przez co design wnętrza będzie bardziej minimalistyczny. Przypomina to trochę projekt Peugeot Quatrz, prezentowany podczas Paris Motor Show w 2014 roku.

Zmieniła się także kierownica, która została spłaszczona z dwóch stron (góra i doł). Dość awangardowo prezentuje się także lewarek skrzyni biegów. Wnętrze jest podświetlane niebieską diodą, która nadaje wnętrzu odpowiedni klimat.

Premiera nowego Peugeota 3008 została zaplanowana na jesień podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu. Auto zostanie zbudowane na nowej płycie podłogowej EMP2 i będzie dostępne w konfiguracji z napędem na przednią oś lub wszystkie koła. Pod maskę trafią silniki trzy- i czterocylindrowe z turbodoładowaniem. W gamie natomiast nie pojawi się wersja HYbrid4 z silnikiem Diesla wspomaganym jednostką elektryczną.

ZOBACZ TAKŻE:

Ambitne plany koncernu PSA | Aż 34 nowości do 2021 roku

INNE LINKI

Peugeot i Citroen szykują pickupa

Peugeot Traveller i-Lab VIP | Pokaz możliwości

Peugeot 308 GTI | Z pazurem

DS 4 i DS 4 Crossback | Ceny w Polsce | Francuska klasa premium

źródło: Okazje.info

Czy przekształcenie 3008 w crossovera to dobra decyzja?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.