Toyota uBox | Koncept dla nowego pokolenia

Jak powinien wyglądać samochód dla najmłodszego pokolenia kierowców, tzw. Generacji Z? Oto propozycja Toyoty, stworzona we współpracy ze studentami

Maraton Toyoty Mirai | 100 tysięcy km w 107 dni

uBox to koncept samochodu przyszłości stworzony przez Toyotę we współpracy z zespołem studentów z Uniwersytetu w Clemson. Innowacyjny prototyp ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie najmłodszego pokolenia kierowców. Co mają inżynierowie Toyoty i studenci z Południowej Karoliny do zaoferowania Generacji Z?

Jak podkreślają twórcy, uBox został stworzony głównie z myślą o młodych przedsiębiorcach i właścicielach start-upów. Auto ma się sprawdzić zarówno jako mobilne biuro w tygodniu pracy, jak i praktyczny pojazd na aktywny weekend.

Wnętrze jest przestronne, podłoga płaska, a zamontowane na szynach fotele można błyskawicznie przesunąć, złożyć albo wyjąć. W kabinie i bagażniku znajdziemy wtyczki 110 volt, do których bez problemu podepniemy np. laptopa. uBox zapewnia bardzo szerokie możliwości personalizacji wnętrza (kratki wentylacji, elementy deski rozdzielczej czy drzwi), a swoimi pomysłami będzie się wymieniać na specjalnym portalu społecznościowym dla posiadaczy uBoxa.

Za napędzanie prototypu odpowiedzialny jest silnik elektryczny. Nie podano jeszcze jego dokładnych parametrów.

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota pokazała nową Corollę

INNE LINKI

Toyota Prius | Piękna czy bestia? | Nowe zdjęcia

Nie daj się oszukać w komisie! Wszystkie triki sprzedawców

Raport awaryjności DEKRA 2016 | Te auta psują się najrzadziej

Toyota S -FR | Olbrzymie zainteresowanie

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.